Більшість логістичних проблем запілля у Львові закриті. Інструкція для бажаючих допомогти

logo


image

На львівському вокзалі всі померли з голоду!

Львів! Ресторатори, господині, які намагаються нагодувати біженців.
І особливо люди, які “допомагають” репостами оголошень про потреби у їжі то там, то сям. Учора і сьогодні вашими зусиллями на вокзалі та на дорозі до кордону повикидалося море їжі.

Уже другий день по готовій їжі у Львові пропозиція перекриває попит. Потреби черги на кордоні закривають мешканці прилеглих містечок і сіл. А там, де бракує їжі, це стається тому, що одні прохання губляться в тисячах репостів інших. При цьому ми всі викидаємо масу їжі, а вона в нас не береться з неба. Зараз продукти є, але хто знає, скільки ще буде тривати війна? А ще дуже часто виявляється, що ті, в кого ледве не запхали їжу на вокзалі, потім спокійно ідуть пити каву, і цілком могли б собі придбати їжу.

Отже, що робити?

1. Перед тим, як готувати, перевірити, чи справді є потреба, скільки порцій та чого. Не реагуйте на повідомлення без контактних телефонів чи тегів конкретних людей, яким можна написати.

2. Якщо хочете везти на вокзал, краще привезіть продукти (олії, смальцю, пшеничної крупи, рису, морожених овочів) Андрій Німець , його команда годує там людей. Номер Андрія +380679957419

Також на вокзал можете везти хліб і на канапки сир, ковбасу, шинку тощо. Найкраще то робити ввечері, бо основна проблема з харчами там уночі. Якщо ви хочете везти готову їжу, пишіть Олекса Возняк, контактуйте з волонтеркою Катериною, 0975757669

3. Якщо хочете допомогти Теробороні, привезіть продукти Володимир Бояр, він у коментарях до останнього допису пише про потреби. Або до Тетяна Абрамова +380977004433

4. Якщо ви готові готувати 50 і більше порцій їжі щодня, подзвоніть на спеціальну лінію ОДА,
оординатор для співпраці з ресторанами – Dariya Kulynych . +38 0932032955 (Телеграм)

5. Готуйте, якщо до вас особисто звернулася людина, котра є на місці потреби, точно в ній переконалася, і певна, що ніхто інший не робить те саме десь в іншому кінці міста.

6. Сушіть овочі та фрукти, печіть печиво, ліпіть вареники. Усе, що може зберігатися хоча б тиждень. Передавайте в відповідні центри чи напряму на фронт. Якщо не знаєте, кому передати, просто прибережіть.

Те саме стосується репостів.
Бачите допис, що хтось потребує їжі чи що в когось є дві фури з зеленню чи ще щось таке, і там є номери – зателефонуйте і перевірте! Ви, цілком імовірно, тупо сидите в екрані смартфона, а той, кому ви переуидаєте інфо в чат чи тегаєте під дописом, імовірно, за кермом, везе баняки, чи на кухні, нарізає моркву. То зробіть, курча, трохи більше, ніж тиць у “поширити”! Деякі з дописів гуляють соцмережами дві доби після того, як ту зелень успішно з’їли!

Те саме стосується повідомлень про збори крові, які регулярно розганяються в той момент, коли центри збору вже не можуть їх прийняти. Ви тицьнули кнопочку, не перетелефонувавши, а хтось витратив впусту годину часу і бензин, і поцілував клямку. Телефон Центру крові у Львові 0322 756 405 Запишіть собі, будь ласка.

І ГОЛОВНЕ. Тил прикритий.
Ще від учора запити по ковдрах, їжі, поселенню закриваються у Львові через відповідні чати за 10 хвилин. Зараз головне – фронт. Ліки для вояків, броніки і каски, наколінники і налокітники, тактичні рукавиці і взуття, тепловізори. Це ключове на цей момент. Зосередьтеся на цьому. Або просто працюйте і підтримуйте економіку. Не “допомагайте” репостами.