Бюджет Львівщини на 2024 рік: на підтримку війська скерують 400 млн грн

logo


Начальник Львівської ОВА Максим Козицькийпредставив обласний бюджет на 2024 рік, а також розповів про основі видатки упродовж 2022-2023 років.

Основним акцентом наступного року буде фінансування допомоги військовослужбовцям та їхнім родинам, а також надання якісних медичних послуг, зокрема і реабілітації. Водночас, обсяг бюджету 2024 року на 40% менший ніж поточного.

«Бюджет у 2023 році становив більше ніж 10 мільярдів гривень. У 2024 році очікуваний ресурс – 6 млрд 168 млн грн. Тобто, обсяг бюджету зменшився на майжена 40%. Це пов’язано з тим, що ПДФО від військових частин тепер йтиме у державний бюджет і ці кошти будуть спрямовані на військових. Окрім того, будуть забрані майже всі державні субвенції і дотації, які були в минулих роках (з державного дорожнього фонду, якого тепер немає: освітня субвенція та ін.)», – зазначив Максим Козицький.

72% обласного бюджету або 4,4 млрд грн – це ресурс захищених видатків, які включають витрати на енергоносії, зарплати та кошти на утримання установобласного підпорядкування.

«У захищених видатках абсолютно немає жодних святкувань, преміювань, квітів, подарунків. Перед нами, перед депутатським корпусом, управлінням майном спільної власності облради є завдання зробити все можливе, щоб ефективність цих коштів була перевірена і щоб ці видатки були правильно спрямовані і зрозумілі для людей», – додав очільник Львівщини.

Ще 1,6 млн грн – це кошти на реалізацію обласних програм. В межах цього ресурсу 400 млн грн скерують нафінансування програми «Безпечна Львівщина», яка передбачає підтримку армії. Окрім того, за 17 млн грн профінансують підтримку бізнесу ветеранів, а за 15 млн грн – підтримку програми «єОселя» для військовослужбовців.

«Протягом останніх двох років Львівщина, як і вся Україна, веде важку боротьбу з ворогом, боротьбу криваву, складну, боротьбу за виживання. Бюджет області на 2024 рік повністю відображає головні наші пріоритети – максимум для перемоги, для оборонців, їхніх родин танезахищених категорій населення.

Львівщина завжди була надійним тилом і наступного року ситуація не зміниться, ми робитимемо все заради перемоги.

Наступного року ми відмовляємось від усіх непріоритетних видатків, відмовляємось від квітів і сувенірів, конкурсів та премій у різних галузях. Закликаю громади Львівщини при прийнятті місцевих бюджетів визначити аналогічні пріоритети. Разом до перемоги!», – наголосив Максим Козицький.

Детальніше звидатками обласного бюджету на 2024 рік можна ознайомитися за посиланням – http://surl.li/nncmo 

Читати далі

Sunday November 26th, 2023

Підсумки шостого засідання робочої групи з контролю належного використання бюджетних коштів

Sunday November 26th, 2023

ПодатковаЛьвівщини інформує про нові рахунки для військового ПДФО

Sunday November 26th, 2023

На Львівщині схвалили першу в Україні стратегію агломерації

Saturday November 25th, 2023

Як ветерану стати успішним в агросекторі: на Львівщині провели практичний семінар для військових із важкими пораненнями

Saturday November 25th, 2023

Львівщина збільшила обсяги виробництва олійних культур до 638тис. тонн

Saturday November 25th, 2023

У межах проєкту «Почуй лікаря» для школярів провели лекцію про здоров’я щитоподібної залози: як зареєструватися на наступні події

Friday November 24th, 2023

На дільниці від Мостиської до Львова побудують євроколію шириною 1435 мм

Thursday November 23rd, 2023

У Буській громаді відкрили ЦНАП

Wednesday November 22nd,2023

На Львівщині тимчасовою зайнятістю охоплено майже 1300 безробітних

Wednesday November 22nd, 2023

Ветерани на Львівщині можуть подати на бізнес-гранти до 10 тисяч євро на відкриття малого бізнесу