Бюро спадщини презентувало карту археологічних розкопок Львова

logo


image

У Львові презентували віртуальну карту з історичним середмістям, на якій відзначили місця досліджень археологів з їхніми результатами. На карті «Археологічні знахідки Львова» створили чотири розділи: «Міські комунікації», «Давнє житло», «Оборонні споруди», «Сакральні споруди». Кожен пункт відображає історію цього місця та показує конкретні артефакти, віднайдені тут істориками.

На карті можна дізнатися про вигляд оборонних споруд, храмів, житла львів’ян в різні епохи, давньої інфраструктури міста, наприклад, дерев’яної дороги, водогону і каналізації. Усю цю візуалізацію створили фахівці компанії Skeiron на основі археологічних знахідок «Рятівної археологічної служби». Фахівці відсканували з дрона 360-градусні панорами, щоб зробити огляд об’єктів з інформацією про них.

Очільниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла, що на карті наразі відзначено 17 локацій розкопок.

«У Львові немає музею археології, але кожні розкопки дають стільки результатів, що можна було б щоразу організовувати виставки. Цей ресурс можна буде переглянути з дому. Звісно, то не замінить розглядання експонатів наживо, але дасть можливість уявити, як виглядав Львів дотепер», — пояснила Лілія Онищенко.

Археолог РАС Остап Лазурко розповів ZAXID.NET, що тих 17 об’єктів, які наразі є на віртуальній карті, це відібрані найцікавіші дослідження за останні 20 років. У майбутньому до кожної локації додадуть фотографії і 3D моделі. Тут є дослідження нині неіснуючих храмів, зокрема Великої міської синагоги та «Золотої Рози», церкви Воздвиження Чесного Хреста на площі Галицькій.

Карта доповнюватиметься новими знахідками, зокрема тими, що проведуть на місці будівництва Північної об’їзної Львова, а також новими територіями, що долучили до ОТГ.

Переглянути карту можна на сайті Бюро спадщини. Розробники просять надсилати свої відгуки та пропозиції для вдосконалення ресурсу. Нагадаємо, у жовтні Бюро спадщини презентувало онлайн проект «Прогулянка оновленим Львовом» з відреставрованими об’єктами у місті за останні роки.