Брюховичі, Винники, Рудно: хто ще може стати частиною Львова

logo


Місто має почати діалог ще з 16-ма місцевими громадами про приєднання.Фото: mapio.net

Фото: mapio.net

В Україні розпочався другий етап реформи адміністративно-територіал ьного устрою та місцевого самоврядування, формування так званих «великих районів». Відомо, що до Львівської міської об’єднаної територіальної громади наступного року доєднаються Брюховичі, Винники та Рудне. Але є ще десятки сіл та містечок поблизу Львова, що так і не визначилися, до кого їм приєднуватись, — наприклад, Сокільники, Лисиничі, Підбірці, Дубляни, Малі Підліски, Ситихів, Малехів, Великі Грибовичі, Малі Грибовичі, Збиранка, Гряда, Воля-Гомулецька, Бірки, Рокитне, Рясне-Руське, Підрясне.

Львів має спрацювати на випередження, переконана депутатка ЛМР від УГП Юля Гвоздович. Вона просить міську раду звернутися до Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Кабінету міністрів України та розпочати діалог з переліченими громадами щодо їх майбутнього приєднання до Львова. 

Наявні ОТГ довкола Львова. Джерело зображення: decentralization.gov.ua

Оскільки Львів є центром економiчної активностi, надання соцiальних, адмiнiстративних послуг населенню, мешканцi навколишнiх сiл давно використовують спільну інфраструктуру. Водночас у самому Львові відчувається брак територій, зокрема, для реалізації важливих для міста та регіону інфраструктурних проектів.

«Таке об’єднання відповідає інтересам жителів Львова та навколишніх сіл, а також сприятиме розвитку міста як потужного інфраструктурного та економічного центру Східної Європи. Не хочеться потім поспіхом і необдумано приймати такі рішення. Ми ще маємо місяці, але цей процес потрібно починати вже зараз», – каже Юлія Гвоздович. 

Станом на сьогодні, за словами депутатки, більше 30-ти міст обласного значення створили об’єднані територіальні громади, у тому числі й обласні центри – Тернопіль, Житомир, Вінниця, Суми. Натомість Львів залишав поза увагою цей процес. Щоб почати реальну роботу, депутатка подала звернення на минулому засіданні Львівської міської ради.