Будинок у Львові, біля якого утворилося провалля, обіцяють укріпити до нового року

logo


lutck4 700x400Фото ілюстративнеБудинок на вул. Ялівець, що у Личаківському районі Львова, обіцяють укріпити до кінця року. Під час ремонту дороги біля одного з будинків утворилося провалля. Люди з вул. Ялівець скаржаться: ремонтники не поспішають із укріпленням схилу біля їхньої оселі. Аварійні роботи, які мали провести ще в листопаді, досі не виконані. Про це пише Zaxid.net.

Будинок на вул. Ялівець, 33 опинився в зоні ризику наприкінці жовтня. На вул. Горівській ремонтували дорогу і підрили схил, на якому стоїть будівля. Після дощів обвал підступив до стін житла. Відтоді пагорб мали укріпити підпірною стіною. Та зробили лише частину роботи.

«Сказали, що за два тижні зроблять, будуть заливати бетон і робити ту стіну. Чекали ми тиждень, два, три, місяць. Воно далі суне», – скаржаться мешканки будинку пані Людмила і пані Леся.

«Поставили тимчасові дерев’яні підпори, але, коли пройшов дощ, вони зрушились», – зазначив мешканець вул. Горівської Назар.

Мешканка пані Леся каже, що спить наче на пороховій бочці, адже в будівлі з’явились тріщини.

«Ми вночі почули, що тріщини по будинку йдуть. Вийшли подивитися. Над вікнами тріщина пішла і з іншого боку також», – розповіла пані Леся.

Начальник комунального відділу Личаківської райадміністрації Ярослав Сеньків зазначив, що роботу вже провели чималу. Тепер чекають на проект.

«Тут проведені бурові роботи: 84 свердловини, глибиною 4 м, забетоновані, залитий цемент і рідке скло. Поки не буде проекту, ніяких робіт тут не буде проводитись», – пояснив Ярослав Сеньків.

На укріплення будинку вже витратили майже 300 тис. грн. «Галицька будівельна група», яка взялась за роботу над проектом, наразі готується до наступного етапу.

Нагадаємо, ремонт вул. Горівської, що у Личаківському районі Львова, завершився зсувом ґрунту, що зупинився ледь за метр від стіни житлового будинку.

«Сьогодні небезпеки немає і небезпеки не буде тому, що ми все робимо, аби вчасно зробити ту підпірну стінку. За день-два чекаємо на висновки геології, відразу після цього буде проект», – підсумував голова Личаківської райадміністрації Іван Лозинський.

У жовтні райадміністрація обіцяла укріпити схил до кінця осені. Тепер називають новий термін – до нового року.