Будівлю СІЗО на вулиці Городоцькій пропонують перетворити у музей

logo
215450_budivlju_sizo_na_vulici_gorodockij_propon.jpeg


Львівські депутати виступили проти побудови торгового центру на місці старого слідчий ізолятора, а запропонувалиперетворити його на музей.

Про це сьогодні на сесії Львівської міської ради заявив депутат від Української Галицької Партії Тарас Чолій.

За словами депутата, на вул. Т. Шевченка, 156 у Львові зведуть новий слідчий ізолятора з плановим наповненням у 850 місць, а на вул. Городоцькій, 20, де сьогодні розташований СІЗО, а у 1614 році був дерев’яний монастир жіночого ордену Св. Бригіди, передбачено спорудження торгово-розважального центру.

“Історичне минуле цих території і споруд абсолютно унеможливлює створення на їхньому місці розважальних закладів чи торгівельних приміщень. Нашим першочерговим завданням має бути музеєфікація та збереження історичної пам’яті, створення навчально-виставкових просторів”, – наголосив Тарас Чолій.

Відтак, депутати Української Галицької Партії вимагають передати будівлі слідчого ізолятора у комунальну власність Львова для перетворення їх на сучасний культурно-експозиційний простір і включити їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку історії, архітектури, містобудування національного значення.

Нагадаємо, у 2017 році Міністерство юстиції оголосило конкурс з інвестиційного продажу Львівського СІЗО. Згідно з умовами конкурсу, інвестор побудує новий слідчий ізолятор за межами міста, отримавши натомість приміщення старого СІЗО. Вартість проекту становитиме близько 25-30 млн доларів. У листопаді минулого року інвестора обрали.

Тоді ж депутати Львівської міської ради підготували звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо передачі будівлі Львівського СІЗО у комунальну власність міста.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.


А поділитися?