Будівництво крематорію у Львові. На підготовку робіт скерували 1 млн грн

logo


На засіданні комісії міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства Львівської міськради 2 липня погодили скерування 1 млн грн на підготовчі роботи для будівництва крематорію у Львові. Це гроші на демонтаж існуючих споруд та підготовку ділянки безпосередньо під будівництво, пояснив у коментарі Tvoemisto.tvv депутат Львівської міської ради Андрій Шевців.

«Окремим розділом проектно-кошторисноїдокументації є «Нове будівництво комплексу будівлі крематорію зі знесенням існуючих споруд на території Голосківського цвинтару у місті Львові». Розділ «Підготовчі роботи» включатиме демонтаж існуючих споруд на місці майбутнього будівництва крематорію та підготовку ділянки під будівництво», – зазначив він.

Він також повідомив, що наступного разу на комісії розглядатимуть питання про виділення ще 1,1 млн грн. Це додаткові кошти на виготовленняпроєктів зовнішніх мереж електропостачання, газифікації, водопостачання, каналізації, проектування насосної станції, систем радіооповіщення та телефонії.

Що відомо про будівництво крематорію у Львові

Перші розмови про будівництво крематорію почалися ще навесні 2021 року. Тоді мер Львова Андрій Садовий повідомив, що біля Голосківського кладовища планують побудувати крематорій. Проєкт обирали на архітектурному конкурсі восени того жроку. Перемогла команда архітекторів з Маріуполя. У своєму проєкті автори акцентують на останньому шляху людини, яким сенсом він наповнений та що відчувають близькі покійного у момент прощання.

10 грудня 2021 року під час засідання виконавчого комітету ЛМР затвердили містобудівні умови і обмеження для будівництва крематорію.Депутати виділили землю: 2 гектари на території Голосківського цвинтаря. Там крематорій почали зводити ще на початку 80-х, але згодом будівництво зупинилось. Ті фундаменти, що є, можливо, вдасться використати при будівництві колумбарію – місця, де зберігатимуть урни із прахом.