Будуйте краще на околицях: чи збудують у Львові підземний паркінг навпроти головного корпусу університету Франка

logo


Перше, на що звертають увагу проектанти будівництва підзменого паркінгу це на те, що на площі перед університетом необхідно ввпорядкувати рух транспорту, який наразі є хаотичним. Втім, якщо раніше в мерії лунали думки щодо того, аби зробити вулицю Університетську повністю пішохідною, то тепер проти такої ідеї виступають категорично проти. Так, за словами начальник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачика, така концепція вулиці зведе на нуль майбутні плани на будівництво малого танспортного кільця навколо центру міста.

“Згідно з концепцією малого транспортного кільця, рух пропонується пустити колом навколо центру міста. Основна мета – пришвидшити рух громадського транспорту та впорядкувати рух індивідуального транспорту у центральній частині міста. Також ця концепція включає розширення пішохідних зон у центрі міста, розширення зон паркування. Не можна робити вулицю Університетську повністю пішохідною, оскільки це ламає концепцію малого кільця. Якщо Університетська буде пішохідною, то рух скерується на Проспект Свободи, вулиці Листопадового Чину, Бандери, Крушельницької та Коперника, які і так всі є перевантажені”, – каже Зубачик.

Тож в міській раді напрацювали два варіанти змін площі перед університетом. За першим варіантом пропонується скерувати рух громадського транспорту на вулиці Січових Стрільців, Листопадового Чину та Гнатюка. Проектанти визнають, що за таким перебігом подій значно зросте навантаженість на вул. Січових Стрільців та Листопадового Чину, які й так потопають в постійних заторах через приватний транспорт.

Читайте також: будівництво підземного паркінгу у Львові: все, що ви хотіли знати.

За другим варіантом в мерії пропонують, аби громадський транспорт курсував перед пам’ятником І. Франку, що дозволить створити окремі смуги руху для приватних автомобілів та тролейбусів із автобусами. Якщо це станеться, то проектанти пропонують створити пішохідну зону, по якій буде курсувати громадський транспорт (як на площі Ринок, через яку курсують трамваї), а вулиця Університетська стане трохи ближчою до пам’ятника. Крім того, територія стане більшою на 40 метрів, однак необхідно буде змінювати межі парку.

Ще одна пропозиція – звузити вулицю Університетську до 7 метрів а громадський транспорт пустити впритул біля пам’ятника І.Франку. Ну і ще одна утопічна ідея від проектанів – облаштувати тунель навпроти учбового закладу, аби там їздили автомобілі.

Якою буде площа перед університетом.

В мерії зазначають, що реконструкція площі навпроти ВИШу відбудеться за будь-яких умов. В планах влада – імітація замощення колишньої клумби та імітація річки з ймовірно водною поверхнею.

Освітлювати простір будуть енергозберігаючі світильники та світильники так званого відбитого світла, які не засліплюватимуть очі пішоходам. Розміри площі зміняться також.