«Це бюджет виконання передвиборчих обіцянок міського голови». Депутати влаштували Садовому демарш

logo


image

У четвер, 25 лютого, сесія Львівської міської ради мала прийняти бюджет розвитку Львівської міської територіальної громади на 2021 рік. Проте депутати навідріз відмовилися розглядати документ у тому вигляді, який пропонують посадовці. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

Депутатський корпус навідріз відмовився розгядати проєкт бюджету розвитку-2021, який напрацювали посадовці Львівської міськради. Від імені депутатів виступив голова фракції «ЄС» Петро Адамик, яка є найбільшою фракцією мерії.

Петро Адамик наголосив, що депутатам пропонують «кота у мішку». Досі незрозуміло, скільки загалом боргів набрало місто, і скільки саме потрібно буде віддати у 2021-му. Без розуміння цих витрат, за словами депутата, неможливо визначити обсяги фінансування нових об’єктів.

«Це не бюджет розвитку, це – бюджет латання дірок після дуже поганого менеджменту міського голови… Колеги, які виконали у Львові роботи, знайте: ваші борги не визнаються і неважливо, що вам обіцяли. А ті борги, що зараз зафіксовані у раді, – це 1/3, а то й 1/5 з того, що ми реально винні. В цьому місті немає бюджету розвитку. Є бюджет виконання передвиборчих обіцянок Андрія Садового. І коли ви хочете щось купити, знайте, що на це грошей нема. Якщо ми зараз знову не заліземо у кредитну кабалу, то все, місто повністю зупиниться», – заявив Петро Адамик.

Реклама партнерів

Таку позицію підтримала й голова бюджетної комісії, депутатка від «Варти» Наталія Шелестак:«Виявляється, є дуже багато боргів, про які ми не знали. Крім боргів за кредити, лізинги, облігації, місто має ще й багато поточних боргів перед підрядниками за виконані роботи. Наразі все виглядає так, що бюджет розвитку лише має таку назву, а насправді є бюджетом повернення боргів. І треба точно знати, якою є ця заборгованість. Ми свідомі, що її треба закрити, що маємо розрахуватися за виконані роботи. І тільки після цього можна щось планувати надалі».

Зазначимо, що напередодні сесії секретар Львівської міськради Маркіян Лопачак також анонсував перенесення розгляду бюджету розвитку-2021.

«Йдеться про 3,7 млрд грн, що становить майже третину всього річного бюджету громади Львова. Ставитись до цього маємо з особливою відповідальністю, тому припиняємо практику голосування за «кота у мішку» і беремо два тижні для остаточного, скурпульозного доопрацювання», – підкреслив Маркіян Лопачак.

Затверджувати бюджет розвитку Льіввської МТГ на 2021 рік депутати попередньо планують 11 березня.

Нагадаємо, бюджет розвитку Львівської громади-2021 становитиме понад 3,6 млрд грн. Саме за ці кошти проводять всі ремонти й реставрації, віддають кредити. Проєкт бюджету розвитку вже затвердив у середині лютого виконавчий комітет, тепер – справа за сесією Львівської міськради.

Бюджет розвитку-2021 передбачає фінансування робіт не лише у Львові, Винниках, Рудному та Брюховичах, а й в усіх населених пунктах, які увійшли до складу Львівської міської територіальної гроади.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.