CEO Vector Software Ігор Вершинін: “Я люблю людей”

logo


Про переваги

На львівському ІТ-ринку Vector Software позиціонує себе, як компанія, яка займає свою нішу.

“Скандинавські клієнти дуже відрізняються від американських і ізраїльських. З точки зору комфортності роботи – з ними важко домовитись спочатку, але легко працювати потім. З американцями – навпаки.

По-друге, у нас стабільні команди. У кожної команди є РМ, ці люди давно знайомі та компетентні. Мені така система, коли “продали голову, поклали за неї кошти в кишеню, і все” – не імпонує. Тому у нас в компанії важливий оцей душевний комфорт, про який стільки всі говорять, а мало хто втілює на практиці. Якщо людям комфортно разом – то чим зайнятись, ми завжди придумаємо”, – каже Ігор.

Про помилки

На Ігореве велике здивування, ті речі, які він вважав складними, виявились дуже простими. Наприклад, юридичне оформлення, фінансова організація. Це зайняло більше часу, ніж хотілось би, але насправді не так уже й багато. А речі, які він вважав само собою зрозумілими і простими, виявились неможливими. Чи набагато складнішими, ніж керівник думав.

Про те, чого бракує львівському ІТ

“Хотілось більше офісного простору”, – зазначає Вершинін.

Нормальний офіс знайти – дуже важко. Вибору мало – або сам будуєш, або ремонтуєш щось старе. І невідомо, що дешевше. Ігор вважає, що коли його бізнес – ІТ і аутсорсинг, то керівник не повинен займатися будівництвом.

“Я хотів би прийти, запропонувати ціну і прийняти умови. І мати вибір такої оренди. Закордоном це взагалі не проблема: в Осло, Стокгольмі, навіть у Вроцлаві – дуже багато такого офісного простору”, – каже він.

Про світчерів

“Я скептично ставлюсь до людей, які не мають фундаментальної освіти програміста, але хочуть працювати на цій посаді”, – резюмує СЕО.

Хоча студентів, які мають бажання працювати, у компанії завжди чекають. Так торік дуже успішно прийняли на роботу кілька людей. Для цього діє програма для інтернів, яких навчають 4 місяці та іноді пропонують роботу.

За словами Ігоря, програмування – це творча професія.

“Є міфи, що це підходить для інтровертів, які люблять комп’ютери більше, ніж людей. Зараз чимало хто думає на кшталт “я знаю те і те, прочитав 20 курсів, здав 8 екзаменів, 5 сайтів наклепав – і все. Мені таких людей важко назвати справжніми програмістами. Так, з ними можна працювати для певних завдань, бо для команди потрібні різні люди, але коли програмування йде, як поклик душі – це трохи інша справа. І це зразу відчутно”, – каже він.

Визначити, хто є хто, можна тільки після практичного досвіду співпраці, вважає СЕО.

Про фактори, які зроблять компанію успішною

Сейлзи, стабільні фінанси і ріст – це формула успіху, з якою погоджується навіть фінансовий директор.

“У нас в компанії є таке правило, що можна прийти і сказати все, що думаєш, навіть якщо думаєш погано. Ігор завжди підтримує правдивість у всьому”, – зазначає Анна.

На її думку, варто завжди дивитись, як стратегія впливає на результат, а також бачити свій вклад у розвиток загальної справи.

“Фінансові цифри ми виносимо назагал серед компанії, наприклад, про ріст, бо кожна людина має знати, куди вона рухається. Якщо тільки менеджмент знає, що він іде до певної суми відсотків приросту, то це неправильно, адже ефективніше і скоріше – коли всі ідуть до мети разом.

Вся компанія має іти в одному напрямку. Коли кожен робить свою роботу, а тільки директор знає куди він прямує – тут 50 на 50 % успіху, а нам потрібно 100″, – додає вона.