Частина Львова вночі залишилась без опалення. Є підозра, що це зробили хакери

logo


Частина Львова вночі залишилася без опалення. Є підозра, що це зробили хакери

Система керування теплопостачанням у Львові частково вийшла з ладу. Через це одночасно вимкнулись три сотні індивідуальних теплових пунктів Сихова

Андрій Водяний

Андрій Водяний

Cтарший редактор новин

Вчора о 14:06

Частина Львова вночі залишилася без опалення. Є підозра, що це зробили хакериФото: Львівська міська рада

У ніч проти 23 січня житловий масив Сихів у Львові залишився без опалення. Тепловики підозрюють, що це сталосявнаслідок кібератаки на системи Львівтеплоенерго, повідомляється на сайті мерії.

Вночі вимкнулись 324 індивідуальні теплові пункти Сихова, до ранку працівникам Львівтеплоенерго вдалося вручну перезапустити 175 із них. До кінця дня планують повністю відновити постачання тепла ігарячої води.

“Сьогодні вночі приблизно о 02:00 стався збій у системі роботи наших ІТП. Маємо підозри на зовнішнє втручання, однак ця інформація зараз перевіряється правоохоронними органами. Наші працівники методом обходу в ручному режимі запускають у роботу усі ІТП на Сихові, які вийшли з ладу”, – цитує мерія заяву Львівтеплоенерго.

На сайті підприємствапрямо пишуть, що система керування теплопостачанням порушена внаслідок хакерської атаки.

Опалення на Сихові планують повністю відновити до 21:00 вівторка.

Проєкт встановлення ІТП у Сихівському районі з 2019 року реалізовується за грантові кошти ЄБРР і фонду Е5Р в рамках проєкту модернізації системи теплопостачання Львова. Станом на кінець 2022року на балансі Львівтеплоенерго було 522 ІТП, це майже 30% будинків, які обслуговує підприємство.

ІТП дає можливість мешканцям самим регулювати температуру подавання теплоносія, вмикати й вимикати опалення, коли захочуть. Тобто подавання теплової енергії залишиться централізованим – генерація відбувається від котелень чи ТЕЦ, але мешканці отримають можливість регулювати все у себе в будинку.

12 грудня 2023 року у роботі найбільшого в Україні оператора зв’язку Київстарстався масштабний збій. По всій країні в абонентів Київстару зник мобільний зв’язок та інтернет. Припинили роботу сайт та мобільний застосунок Київстару. Президент компанії Олександр Комаров пояснив збій “найбільшою у світі хакерською атакою на телеком-інфраструктуру”.У СБУ припускають, що за кібератакою стояла Росія і що її хакери, ймовірно,мали доступ до систем Київстару щонайменше з травня 2023 року.