Частину львівської синагоги після реставрації перетворять на бібліотеку

logo


Зараз відновлюють історичне жіноче відділення

Частину львівської синагоги Якуба Глянцера після реставрації перетворять на бібліотеку. Про це 10 червня повідомила Релігійно-інформаційна служба України з посиланням наJewishNews.

Наразі у центрі уваги волонтерів та ремісників, що займаються відновленням будівлі — історичне жіноче відділення синагоги, що перебуває у стані ремонту та реконструкції. Після закінчення робіт це приміщення стане публічною бібліотекою для дорослих і дітей, місцевих жителів та іноземних гостей, студентівта любителів історії та архітектури.

Синагога Якуба Глянцера під час реставрації. Фото з Facebook Marla Raucher Osborn Синагога Якуба Глянцера під час реставрації.Фото з Facebook Marla Raucher Osborn

Торік у синагозі Якуба Глянцера, що розташована на вулиці Вугільній, було завершено черговий етап реставрації — відновлення стелі у Великому залі.

Львівська синагога Якуба Глянцера на вулиці Вугільній була збудована львівськими хасидами у 1844 році. Це єдина єврейська храмова будівля на Краківському передмісті, яка вціліла під час німецької окупації та збереглася до нашого часу. Після Другої світової війни її передали спортивнійкафедрі Львівського поліграфічного інституту і використовували як спортзал. Майно храму розподілили між львівськими музеями. У 1989 році будівлю синагоги Глянцера передали Львівському товариству єврейської культури імені Шолом-Алейхема. 

Більше по темі

Дата публікації 15.05.2024 07:43#Львів #новини Львова #синагога #релігія