Через обряд поховання загиблого військового у Львові виник скандал

logo


У неділю, 26 серпня, під час похорону загиблого на фронті Мар’яна Найди близько сотні чоловіків у чорних футболках намагались перешкодити похованню військового за християнськими традиціями. Про це у Facebook написав колишній директор «Личаківського цвинтаря» Ігор Гавришкевич, що став очевидцем події.

«В їх розмові було чути про язичництво, про рунвіру та офіційно у мікрофон про те, як ховали вікінгів з мечем і сокирою, про нібито заповіт загиблого поховати його за їхнім звичаєм, бо він був їх другом. Один «чорномайочник» таки поклав сокиру в труну і нагадав про традицію спалення», – написав Ігор Гавришкевич.

За його словами, коли настоятель Гарнізонного храму св. апп. Петра і Павла о. Степан Сус просив не перешкоджати похованню, чоловіки у чорних футболках, які представились друзями загиблого, почали нецензурно висловлюватись і погрожували йому.

Фрагмент похорону військового, де говорить о. Степан Сус

«За 88 похоронів, які ми проводили для наших воїнів АТО, ніхто мене у церкві, де я є настоятелем, біля гробу покійного не посилав матюком. Мене послали сьогодні ці хлопці», – сказав отець Степан Сус під час похорону 26 серпня на Личаківському кладовищі.

Отець також нагадав усім присутнім, що при відсутності письмового заповіту померлого, обряд поховання визначають його найближчі родичі. У випадку з Мар’яном Найдою, це вирішувала його мати. Після конфлікту мати загиблого погодилась, щоб її сина поховали з сокирою у труні.

Фото Ігоря Стефанюка

Під час похорону також відбулась бійка між військовими та чоловіками, які представились друзями загиблого. Очевидці зазначають, що деякі з них були одягнені у футболки з написом Sons Of Odin Valhalla (Сини Одіна Вальгалла). Одін є покровителем загиблих військових у скандинавській міфології. Душі найхоробріших воїнів забирали до Вальгалли – житла Одіна.

27 серпня настоятель Гарнізонного храму св. апп. Петра і Павла відмовився прокоментувати цю ситуацію журналістці ZAXID.NET, зазначивши, що справою займаються правоохоронці. У прес-службі Нацполіції Львівщини наразі не коментують цю ситуацію.

Нагадаємо, що Мар’ян Найда у 18 років пішов добровольцем у батальйон «Донбас». З серпня 2015 року до вересня 2016 року перебував на військовій службі в Національній гвардії України, а з лютого 2017 року проходив службу за контрактом в Збройних силах України. Загинув солдат 23 серпня поблизу села Кримське на Луганщині у 21-річному віці.