Через провалля біля Стебника на Дрогобиччині збудують новий колектор

logo


Також планують винести за межі небезпечної ділянки магістральний водогон Гірне – Дрогобич.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

За результатами засідання робочої групи щодо напрацювання заходів із забезпечення екологічної рівноваги на території Стебницького калійного родовища, КП «Дрогобичводоканал» має укласти угоду з спеціалізованою організацією на розробку гірничо-геологічного обґрунтування щодо підготовки альтернативних ділянок для виносу магістрального водогону Гірне – Дрогобич.

Також було вирішено збудувати напірний каналізаційний колектор від районної каналізаційної станції Стебника до районних каналізаційних очисних споруд.

Нагадаємо, між містом Стебник і селом Модричі Дрогобицького району в ніч на 30 вересня утворилось провалля. Створення робочої групи з розслідування обвалу ініціювала облрада наприкінці жовтня.

Крім цього Львівська обласна рада звернулась до уряду з проханням виділити кошти на ліквідацію провалля та вирішити питання з діяльністю “Полімінералу”. Депутати також запропонували створити урядову комісію для вирішення проблем, які виникли через роботу “Полімінералу”.

На моніторинг ситуації, що проводитимуть фахівці-екологи Івано-Франківського національного інституту нафти і газу, виділено з обласного бюджету 1,483 млн грн. Також поблизу утвореного провалля змінили русло річки аби запобігти ймовірним проваллям.

Детальніше про цю ситуацію публікації Варіантів “Провалля під Стебником”.