Через загрозу вторгнення Росії: у Львові відбулося екстрене зібрання депутатів (відео)

logo


image

Міські обранці провели позачергове пленарне засідання, де засудили дії Кремля та скерували термінове звернення до Президента і уряду.

Об’єдналися у спільній позиції. На позачерговій сесії Львівської міськради депутати звернулися до керівництва держави з вимогами розірвати дипломатичні відносини з Росією та запровадити візовий режим для громадян країни-агресора. Крім того, міські обранці закликають негайно заморозити активи російського бізнесу та ухвалити закон про відповідальність за колабораціонізм і російську пропаганду. Відповідне звернення депутати підтримали одноголосно.  

Це надзвичайно важливі, деколи може гострі рішення, які зараз має приймати і парламент України, і прем’єр-міністр України, і Президент України.  В нас вчора було засідання обласної ради – прийняли подібне звернення до керівництва держави, сьогодні міської ради, на днях буде львівської районної ради. Я думаю що це важливий поштовх для прийняття важливих і необхідних зараз рішень, — зазначив Андріян Гутник, депутат Львівської міськради. 

Також львівські депутати звернулися до очільників міст-партнерів з проханням за прикладом Львова звільнити від земельного податку оборонні підприємства. Ще низка пропозицій передбачає посилення тероборони.  

Треба розуміти що мають бути напрацьовані конкретні механізми зокрема щодо спрощених закупівель, щодо підготовки міст для прийняття вимушених біженців або переселенців, інші відповідні процедури напрацьовані, щоби ми могли швидко і оперативно купляти все що потрібно для армії, медицини, — каже Вікторія Довжик, депутатка Львівської міськради. 

Звернулися обранці і до міжнародних партнерів з вимогою невідкладно застосувати ефективні і жорсткі санкції щодо країни-агресора та її представників. Водночас львівські депутати запевняють: вони готові дати відсіч ворогам і не планують залишати країну.    

Якщо буде відповідний запит – відповідно депутати міської ради будуть воювати. Частина депутатів міської ради є в оперативній черзі, яка зараз буде мобілізовуватися, частина депутатів міської ради підписували контракти як резервісти територіальної оборони, так що тут ми всі разом однозначно, — запевнив Маркіян Лопачак, секретар Львівської міськради. 

За словами міського голови, Львів готовий функціонувати навіть в умовах надзвичайного стану. Відтак, мешканців просять зберігати спокій.  

Стосовно води ми маємо можливість подавати санітарний об’єм води за відсутності електроенергії. Якщо не буде зв’язку, то ми маємо можливість робити оповіщення нашими засобами за повної відсутності електроенергії. А якщо говорити про Інтернет – це вже не компетенція міста, — підсумував Андрій Садовий, міський голова Львова. 

Додамо, найближчим часом місто також закупить за бюджетні кошти необхідні для військовослужбовців речі. Допомогу від мерії зокрема отримають десантники 80-ї бригади, вояки  24-ї окремої механізованої бригади та Академія сухопутних військ.    

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv   

Віра Коновал – pravdatutnews.com