Черги до 30 км. Яка ситуація на українсько-польському кордоні

logo


image

За добу, 27 лютого, зі Львівщини до Польщі виїхали понад 50 тисяч людей. У пунктах пропуску фіксують черги до 30 км. Про це під час брифінгу повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ, за чотири дні, зі Львівської області кордон з Польщею перетнули 150 тисяч людей.

“Ситуація на кордоні залишається критичною. Якщо за перші три доби ми пропустили 100 тисяч, то за останню добу — понад 50 тисяч біженців. Ситуація на автомобільних кордонах важка. Черги — приблизно 30 км. Біля воріт — до двох тисяч людей на кожному з переходів. Ми намагаємося розвантажити кордони. Піші переходи є там, де їх не було ніколи. Організували п’ять додаткових поїздів, які їдуть до Польщі з вокзалу. Так само є потяги, які курсують на Закарпаття. Звідти люди прямують у Словаччину”, — каже Максим Козицький.

Аби потрапити на потяги, які їдуть до Польщі та Закарпаття, потрібно зайняти “живу чергу”. За словами Максима Козицького, через процедуру паспортного контролю та велику кількість людей поїзди можуть затримуватися.

Під час очікування люди можуть скористатися пунктами обігріву. Чотири з них розгорнули на Двірцевій площі, біля вокзалу, ще 11 — вздовж кордону.

Що відомоЧерез суттєве зростання пасажиропотоку “Укрзалізниця” запустила додаткові потяги зі Львова до Медики. Вони прибувають та відправляються з головного залізничного вокзалу.”Укрзалізниця” просить українців, які хочуть перетнути кордон України з країнами ЄС, прибувати на станцію Чоп, де створили транспортний хаб.

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону