Чеська Республіка передала медичне обладнання для Перинатального центру

logo


Значну частину використали для облаштування укриття медзакладу, щоб забезпечити належні умови для перебування вагітних жінок та породіль на час тривоги.

У квітні Міністерство закордонних справ Чехії передало обладнаннядля Львівського обласного клінічного перинатального центру. Необхідне обладнання на суму 16,3 млн грн медзаклад отримав в межах проєкту «Безпечне укриття для новонароджених» та на підставі договору з МЗС Чехії.

Сьогодні ж хід реалізації проєкту оглянули начальник Львівської ОВА Максим Козицький, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Нови. З роботою облаштованого укриття ознайомила директорка медзакладу Марія Малачинська.

«Я дякую чеському народу і Чехії запідтримку на міжнародному рівні, за озброєння, прихисток наших громадян та ось такі проєкти. Дякую Генеральному консульству Чеської Республіки у Львові за ту допомогу, яку Чехія надає лікарням в нашій області. Перинатальний центр лише один з прикладів. Дякую за медично-гуманітарну місію Medevac, в межах якої чеські хірурги разом з українськими успішно проводять складні операції нашим захисникам. Чехія — це справжній європейський лідер та друг України, і ще раз дякую кожному чеху, який допомагаєукраїнцям»,- зазначив очільник області Максим Козицький.

Центр отримав сучасне пологове ліжко, гінекологічне крісло з інструментальним візком, електричне ліжко реанімації з вагами, багатофункціональне крісло з бічними поручнями, обігрівач для новонароджених з монітором, а також важливі речі для операційної, пологового залу, палат. Більшу частину обладнання заклад використає для облаштування укриття. Дещо працюватиме у відділеннях центру — гінекологічному, анестезіології таінтенсивної терапії, допоміжних репродуктивних технологій.

«Діти — це наше майбутнє і потрібно щоб вони народжувались в належних умовах. Ми передали важливі та необхідні речі для медзакладу»,- наголосив Давід Нови.

Це вже не перша допомога Чехії Львівському перинатальному центру. На початку минулого року, за сприяння та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та Генерального консула Чеської Республіки у Львові, заклад отримавпотужний генератор на 630 кВт вартістю 4,7 млн грн. За потреби він може повністю забезпечити функціонування пологового корпусу.

Відтак, загальна вартість наданого обладнання медзакладу перевищує 21 млн грн.

Як зазначили у департаменті міжнародного співробітництва Львівської ОВА, генератори від Чехії тоді отримали також обласна клінічна лікарня та Стрийська районна лікарня.

«Наші чеські колеги від початку повномасштабної війни підтримують Львівщину, зокрема медичнізаклади. Торік один з військових госпіталів отримав від Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки та її Генерального консульства у Львові медичне обладнання, яким оснастили дві операційні кімнати. У березні заклад відвідував Перший віцепремʼєр-міністр Чехії, пообіцяв й надалі його підтримувати», – розповіла керівниця департаменту Ірина Бутинець.

Нагадаємо, чеська гуманітарна організація «People in Need» суттєво допомогла Львівщині з ремонтом та облаштуванням житла длявнутрішньо переміщених осіб. В оновлених приміщеннях у Новому Роздолі, Стрию, Стебнику, Меденичах, Дрогобичі, Підгородному, інших населених пунктах області можуть проживати майже дві тисячі осіб. 7 закладів ця організація забезпечила потужними генераторами.

Голос Сокальщини на GoogleNewsЧитати далі

Friday May 10th, 2024

За підтримки німецького уряду у Львові відкрилинайбільший в країні центр протезування

Wednesday May 8th, 2024

На Дрогобиччині спостерігається ріст захворюваності серцево-судинних недуг

Tuesday May 7th, 2024

У Львові відомий американський хірург лікуватиме дітей з вадами хребта

Saturday May 4th, 2024

На Львівщині понад 27 тис. українців отримали безоплатні послуги з раннього виявлення раку за Програмою медгарантій

Tuesday April 30th, 2024

У Львові побував провідний світовий експерт з медицини болю

Tuesday April 30th, 2024

Пацієнти Першого медоб’єднання Львова зможуть відпочивати на новій літній терасі

Tuesday April 30th, 2024

Львівські медики надсучасним методом врятували двох літніх пацієнтів зі зношеним клапаном серця

Monday April 29th, 2024

У Львові лікуватимуть опікиза кошти інвесторів з Тайваню

Monday April 29th, 2024

До Львівщини прибули 14 пластичних хірургів з США

Sunday April 28th, 2024

На ярмарку молодіжного підприємництва у Львові презентували захисні накладки для очей, які допомагають військовим