Четверо львів’ян стали суддями Верховного суду України

logo
150415_chetvero_lviv_jan_stali_suddjami_verhovno.jpeg


Четверо львів’ян – троє викладачів юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка та один суддя Апеляційного суду Львівської області увійшли до оноволеного складу Верховного суду України. Загалом же в конкурсі до ВСУ, за інформацією громадського руху «Чесно», взяли участь 32 львів’ян.

До нового Верховного суду України загалом увійшло 113 юристів, серед них львів’яни Дмитро Гудима, Наталія Антонюк, Володимир Кравчук та Станіслав Голубицький. Усі вони склали письмовий іспит та виконали практичне завдання. А троє з них отримали реконмендації від Громадської ради доброчесності.

Дмитро Гудима

До касаційного цивільного суду увійшов Дмитро Гудима – адвокат, доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. У 2015 році балотувався до Львівської міської ради від Блоку Петра Порошенка. На конкурсі до ВСУ набрав 831 бал з 1000 можливих та отримав позитивну характеристику від Громадської ради доброчесності.

Володимир Кравчук

До Касаційного адміністративного суду увійшов Володимир Кравчук – професор кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка, суддя Львівського окружного адімінстративного суду. На конкурсі набрав 718 балів та отримав позитивний відгук від Громадської ради доброчесності.

Наталія Антонюк

До Касаційного кримінального суду увійшла Наталія Антонюк – адвокатка та доцентка кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету ЛНУ ім. І.Франка. Набрала 823 бали і також отримала схвальну оцінку від Громадської ради доброчесності.

Станіслав Голубицький

Також суддею Касаційного кримінального суду став Станіслав Голубицький – суддя Апеляційного суду Львівської області. На конкурсі набрав 826 балів.

Цікаво, що висновок Громадської ради доброчесності щодо Станіслава Голубицього був негативним. З посиланням на правозахисників та Європейський суд з прав людини у висновку сказано, що у 2008 році він засудив до довічного ув’язнення Володимира Панасенка за замах на життя директора ТзОВ «Шувар» Романа Федишина. Як повідомляв ZAXID.NET, у жовтня 2006 року у Львові підірвали автомобіль Романа Федишина. Однак внаслідок вибуху загинула 14-річна школярка Марія Куцинда, а сам Роман Федишин отримав осколкове поранення. У цій справі було затримано трьох підозрюваних, серед яких співзасновник ТзОВ «Шувар» Володимир Панасенко. На думку Громадської ради доброчесності, Станіслав Голубицький ухвалив вирок про довічне ув’язнення Володимира Панасенка як організатора замаху, ґрунтуючись на припущенні, а не на беззаперечних доказах.

Також рік тому Станіслав Голубицький зменшив з 2 млн грн до 280 тис. грн заставу на вихід із СІЗО колишньому головному військовому комісарові Тернопільської області Володимирові Катинському. Як наслідок, той сплатив заставу та досі перебуває на волі.

З огляду на суперечливість цих рішень Стніслава Голубицького Громадська рада доброчесності ветувала його кандидатуру до складу Верховного суду України. Однак Вища кваліфікаційна комісія суддів подолала вето і, як результат, Станіслав Голубицький увійшов до Касаційного кримінального суду.

Цікаво також, що, за інформацією «Української правди», водночас Вища кваліфікаційна комісія суддів підтримала вето Громадської ради доброчесності щодо доцента НУ «Львівська політехніка» Михайла Гузели, в наукових працях якого виявили ознаки плагіату.


А поділитися?Вам має сподобатись...