Чи можна у Львові здати на водійські права без хабаря?

logo
162917_chi_mozhna_u_lvovi_zdati_na_vodijski_prav.jpeg


Активісти поспостерігали за сервісним центром МВС і з’ясували, що майже ніхто вже не намагається.Фото: avtokursy.by

Фото: avtokursy.by

Іспити на отримання водійських прав залишаються сферою зловживань і хабарництва. Про це говорять чимало водіїв. А активіст Святослав Літинський пішов далі: порахував водіїв, які справді сіли за кермо, аби здати практичну частину іспиту. Їх виявилось зовсім мало.

«Та хто ту практику здає? Теорію здав і права маєш».

Так у реальності сьогодні виглядає складання іспиту на водійські права. Тисячі людей, які отримують новенький пластик, мають дуже приблизне уявлення про те, як водити авто, бо не мали практики — все «замазали». Практичну частину справді здає від шести до сорока п’яти відсотків кандидатів.

Разом з іншими активістами я тринадцять годин спостерігав за роботою. Львівського регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ. За даними центру, на практичну частину іспиту виїхало 99 учнів. Тим часом наша відеозйомка показала, що лише три людини склали іспит за всіма правилами.

Звісно, ми показали це відео керівникові сервісного центру МВС, наполягали на проведенні службового розслідування. Він спершу відмовлявся, але потім погодився: установу потрібно очищати від хабарництва.

Минуло півроку, й ми отримали відповідь: зловживань у сервісному центрі не виявили. Національна поліція, до якої ми також звернулись із доказами, не побачила жодних ознак зловживань чи хабарництва.

Ми повторили експеримент. Вісім годин зйомки засвідчили, що цього разу вже половина тих, хто складав у цей день практичний іспит, практично виїжджала затвердженим сервісним центром маршрутом. Неабияке досягнення, чи не так? Прийдемо за півроку – сподіваємось на сто відсотків!

Насправді це страшно. Платиш інструктору з автошколи дві-три тисячі гривень і можеш не їздити. А ще можеш зробити багато помилок у теорії. Ну то й що, що можна зробити лише дві? Хабар підвищить твої шанси. А потім ми дивуємось, чому так багато аварій.

А той мізерний відсоток правдолюбів, які все ж сідають за кермо, аби здати практичну частину, виявляється, роблять це з порушенням інструкції. Адже біля сервісного центру МВС немає навчального майданчика. Тож за законом здати на права у Львові неможливо. Парадокс, хіба ні?

Тож я шукаю однодумців для нелегкого, але дуже важливого завдання. Якщо ви – та унікальна людина, яка впродовж останніх шести місяців здала на права чесно, але бачила всі ці порушення й прагне змін, об’єднаймось для спільної заяви. Готовий разом із юристами скласти заяву для колективного позову. І хоч ми з вами не Антикорупційне бюро, впевнений, що такими кроками досягнемо результату.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


А поділитися?