Чому депутати міськради Львова хочуть відставки Садового

logo


В ЛМР зареєстрували 5 ухвал з цього приводу.фото: Надя Марченко

фото: Надя Марченко

Сьогодні, 27 травня, міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що депутати від БПП Петро Адамик, Григорій Козловський та від ВО «Свобода» Маркіян Лопачак зареєстрували в ЛМР ухвалу про дострокове припинення повноважень міського голови.

В ухвалі, оприлюдненій Андрієм Садовим, зазначається, що юридичною підставою для такого рішення є постанова Львівського апеляційного суду від 30 січня 2017 року, що визнає протиправною бездіяльність міського голови Андрія Садового щодо закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та вибору земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу.

Фото: Андрій Садовий/Facebook

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv один з ініціаторів ухвали Петро Адамик, загалом ухвал про дострокове припинення повноважень міського голови Львова є 5, у кожній з яких вказується інша причина. Ідеться, окрім ситуації із сміттям, про крадіжку комунального майна, про ухвалення містобудівних рішень виконкомом тощо.

Петро Адамик на запитання, чому саме зараз вирішили підготувати відповідні ухвали, розповідає, що стало «останньою краплею».

«Якщо говорити про мою мотивацію, то я бачу, що наше місто іде на марґінеси. Управлінські рішення не ухвалюються, а міський голова з одного виборчого процесу заходить в інший. Він сам сказав, що ця його каденція – остання. Чашу мого особистого терпіння переповнило те, що він другий місяць ховає ухвалу, підготовлену мною і Маркіяном Лопачаком про те, щоб місто стимулювало військових-контрактників сумою 20 тис. грн одноразово. Зважаючи на те, що для Андрія Садового ця ухвала виникла в неправильному політичному середовищі, то він спочатку був категорично проти, потім казав, щоб ми разом її відкоригували, а тепер десь ховає. На ухвалу потрібно 2-4 млн грн від міста. Моршин платить, Тернопіль платить, а нам сором – ми на свято пампуха витрачаємо такі гроші», – каже Петро Адамик.

За його словами, підготовлені ухвали мають пройти через депутатські комісії і візування. Для ухвалення рішення потрібно 2/3 голосів депутатського корпусу ЛМР.

«Ми його спонукаємо самого піти у виборчий процес, призначити замість себе заступника – хай це буде той, кому він довіряє. Щоб ми могли реально вирішувати міську проблематику», – додає депутат.

У своєму дописі Андрій Садовий коментує, що «владу дають люди на виборах». Петро Адамик зазначає, що тези про дострокові місцеві вибори – це популізм.

«Вибори депутатів на один рік коштуватимуть громаді дуже дорого. Тому нема сенсу, чисто логічно. Але якщо Андрій Садовий хоче, то будь ласка. Вибори так вибори. Але це перетягування фокусу уваги. Вибори – це найбільш легітимний варіант отримати владу, але Андрій Садовий задекларував, що він більше не хоче бути головою міста, і, я вам кажу, він ним вже рік по факту не є», – каже депутат.

Він також зазначає, що Андрій Садовий «може не доводити до цього голосування».

«Якщо навіть буде проста більшість голосів за відставку – це вже буде результатом його співпраці з депутатським корпусом і з громадою міста відповідно», – говорить Петро Адамик.

Щодо того, коли ці ухвали розгляне міськрада, наразі невідомо. Адже цього четверга депутати розглядатимуть питання, що не встигли вирішити під час минулого засідання. Імовірно, це буде під час одного з наступних засідань ЛМР.

Натомість цього четверга депутати мають намір внести на розгляд ухвалу про одноразові виплати військовим-контрактникам, які воюють на Сході.

Тим часом, як повідомляє кореспондент Tvoemisto.tv, у Львові на площі Ринок представники різних громадських організацій оголосили безстроковий протест з вимогою відставки Андрія Садового. Це ГО «Рабів до раю не пускають», ГО «Розвиток громади», ВПВ «Патріот», Нацкорпус Львівщини тощо. Вони встановили намети.

Додамо, учасники ГО «Розвиток громади» та Нацкорпус неодноразово вривались до ЛМР і зривали засідання сесії. А минулого тижня – зірвали засідання виконкому ЛМР та облили фарбою чиновників.

Окрім того, ці активісти торік увірвались в редакцію ТРК «Люкс» і штурмували редакцію Zaxid.net, де вийшла низка матеріалів про скуповування земель через учасників АТО і про схеми, в яких брали участь члени зазначених організацій.

Олександра Бодняк

Фото: Катерина Гаценко