Чому у львівських маршрутках і трамваях не вмикають кондиціонери? Фактчек

logo


Аномальна спека, яка цього тижня утримується у Львові, вкрай дошкуляє пасажирам громадського транспорту, де температура повітря піднімається до 40°С. Звичайно, значна частина громадського транспорту просто не обладнана системами кондиціонування, проте кондиціонери не працюють навіть там, де вони є. Пояснюємо чому.

Чому не працюють кондиціонери у львівських трамваях і тролейбусах?

Переважно тому, що їх просто немає. І жодні скарги до міської ради, «Львівелектротрансу» чи інших структур не допоможуть. З близько 70 трамваїв, які щодня виїжджають на міські маршрути, є лише є 9 нових «Електронів», решта – старі Tatra 1970-80-х років випуску, у яких кондиціонерів ніколи і не було.

Натомість у трамваях «Електрон» кондиціонери є, але їх не вмикають, бо бояться, що вони поламаються.

«Пасажири постійно відкривають вікна, а з відкритими вікнами кондиціонер неефективний або ж має працювати на максимальній потужності, через що швидко ламається. Крім того, у трамваях на кожній зупинці відкриваються всі двері, тож повітря циркулює і кондиціонер не буде ефективним», – вважає речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.

Також у Львові працюють 10 нових тролейбусів «Електрон», але лише у п’яти з них є кондиціонери, розраховані до того ж лише на кабіну водія. У старих тролейбусах, яких значно більше, кондиціонер у кабіні водія є лише в одній Skoda.

А в автобусах?

З автобусами – взагалі сумно. Кондиціонери не передбачені не лише у старих «Богданах», а й у нещодавно придбаних комунальним АТП-1 65 низькопідлогових «Електронах» та більш компактних «Атаманах». Прикметно, що вони й не були передбачені умовами тендерів під час закупівель. Тоді керівництво АТП-1 пояснювало відсутність кондиціонерів у тендерних умовах тим, що через увімкнені кондиціонери пасажири можуть застудитись.

15 великогабаритних автобусів ЛАЗ, які працюють на вулицях Львова, обладнані кондиціонерами для усього салону, але вони не працюють уже кілька років. Неофіційно транспортники пояснюють, що «з системи уже давно витік фреон».

Що кажуть санітарні норми?

На відміну від залізниці, де у пасажирських вагонах влітку передбачена температура 24-26°С, санітарних норм, які б регулювали температуру в міському громадському транспорті, нема.

«Електротранспортні» правила передбачають, що водій має вмикати опалення в трамваях і тролейбусах у холодну пору року, але про кондиціонери в документі жодної згадки немає.

Яка реальна температура у львівському громадському транспорті?

Цього тижня у Львові температура повітря сягає сягає 34-37°С. Журналісти сайту 032.ua виміряли температуру в автобусах і тролейбусах. Згідно з вимірюванням, у автобусах вдень температура піднімається до 31-37°С, у тролейбусах – до 35-39°С.