Чому Віктор Мартинюк хоче роздати учасникам АТО городи, замість ділянок під будівництво?

logo


Чому Віктор Мартинюк хоче роздати учасникам АТО городи, замість ділянок під будівництво?

Приблизно 1400 ветеранів АТО втратили шанс отримати земельні ділянки для будівництва повноцінного житла на вул. Львівській у Тернополі. Натомість, їм пропонують городи. І то не всім.

Це означає, що ветерани АТО, яким можливо виділять земельні ділянки в напрямку Львівської траси отримають земельні ділянки для ведення садово-дачного господарства без права будівництва повноцінного будинку. Якщо навіть ветеран збудує там дачний будиночок, він не отримає порядковий номер, не буде мати право на субсидії і т.д..

Нагадаємо, що керівництво Тернопільського національного економічного університету прийняло рішення про передачу 84 га земельних ділянок в напрямку Львівської траси головному управлінню Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) у Тернопільській області. Після відповідного меморандуму, який підписали 24 листопада Держгеокадастр, Тернопільська ОДА та ТНЕУ, ці земельні ділянки переходять у державну власність, як землі сільськогосподарського призначення.

Ситуацію з виділенням землі спробував пояснити начальник головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області Віктор Мартинюк, який у своєму виступі стверджує, що можна будувати садовий будинок до 300 м кв, а потім переводити це будівництво у житлове, зібравши три документи. Проте, запропонований чиновником шлях вирішення проблеми не зацікавив  учасників АТО.

Звичайно, пан Мартинюк отримує зарплату, як чиновник і не сильно переймається інтересами ветеранів. Але щоб побудувати садовий будинок, потрібно отримати будівельний паспорт у місцевій архітектурі і повідомити про початок робіт архбудконтроль.

Виникає питання, чому Віктор Мартинюк вирішив наперед, що архітектура буде давати дозвіл на 300 м кв? А може дадуть дозвіл тільки на 30? Якщо архітектура почне давати дозвіл кожному на садовий будинок в 300 м кв, а перевести його в житловий буде так просто, як пояснює чиновник, то це буде хаос! Для чого тоді взагалі визначати цільове призначення землі? Таким шляхом скоро в Україні не залишиться жодного квадратного метра земель сільськогосподарського призначення.

Про мотивацію схеми, яку пропонує Віктор Мартинюк можна лише здогадуватись. Не секрет, що Тернопільщина перебуває на одному з останніх міст в Україні за темпами виділення земельних ділянок бійцям АТО, що може викликати в Києві негативну реакцію на роботу губернатора. Тому Степану Барні треба терміново показати «прорив» у питанні виділення земельних ділянок ветеранам АТО. Напевно, тому і старається пан Мартинюк втримати 84 гектари у володіннях ОДА. А те, що буде з учасниками АТО і їхніми городами – питання десяте.

Тому закликаємо державного службовця не займатися популізмом і не вводити людей в обману. Залиште в спокої учасників АТО, передавши земельну ділянку у комунальну власність. Згідно чинного законодавства, місцева влада зможе змінити цільове призначення землі з сільськогосподарського призначення під житлове будівництво і учасники АТО зможуть побудувати повноцінне житло.