Чортів млин у Личаківському парку: містична львівська легенда про диявола

logo


Львів особливий не лише через красу, але й завдяки легендам, які тримають у собі місцеві сквери. Ось наприклад, в кінці Личаківської в районі кінцевої зупинки трамваю 2, розташований невеликий, але дуже гарний Личаківський парк. З цим місцем пов’язана легенда про диявольський млин.

Новини.LIVE. розкаже легенду про містичний чортів млин у Львові.

Легенда чортового млину на Личаківській

В середині ХІХ століття один львівський підприємець побудував на цій горі млин. Гора на той час була зовсім не заліснена і тут гуляли буйні вітри, які й хотів використати підприємливий господар для свого вітряка. Але тут вітри схрещувалися з різних сторін таким чином, що завжди ламали крила вітряка. Господар врешті відрікся від свого млина і залишив на цій горі порожню будівлю. Після цього місцеві мешканці твердили, що тут поселився диявол, який використовував вітряк для якоїсь своєї мети. Порядні мешканці обходили це місце.

Легенди про Львів

Але одного разу якомусь невідомому гарно вдягненому панові вдалося вночі затягнути сюди одного львівського мельника, коли той був трохи напідпитку. Мельник врешті зрозумів, що потрапив до чортівських лап, але було пізно. Тим часом поважний пан, який і виявився чортом, поставив перед мельником майже нереальне завдання: до ранку закинутий млин мав запрацювати. Протверезівши, заручник чорта напружив усі свої сили і мобілізував усі свої професійні навички, і ось, коли ще не встигли заспівати треті півні, млин запрацював, а наш мельник з жахом побачив, що жорна перемелюють людські кістки. “Ти виконав своє завдання”, — промовив поважний пан. “Іди собі геть, але не забувай, що я тобі за твою працю обов’язково віддячуся”.

Легенди про Львів

Мельник не тямив себе від щастя, що вирвався з чортівських лап і навіть забув про обіцянку нечистого. Але ось у Львові настала величезна посуха. Всі млини у місті зупинилися, а на колеса млина нашого мельника невідомо звідки все ж падала вода. Усі міські замовлення звалилися на щасливця, і за короткий період часу пестунчик долі нажив собі великий маєток. Чорт виявився порядним і дотримав своєї обіцянки.

Більше легенд про Львів