Цієї суботи у Львові освятять пам’ятник святому Івану Павлу ІІ

logo


image

Львів відзначає 20-ту річницю паломництва святого Папи Івана Павла ІІ в Україну. З цієї нагоди по місту відбувається чимало тематичних заходів. У суботу, 26 червня, на парафії святого Йоана Павла ІІ РКЦ, що на вул. Стрийській, 6, освятять пам’ятник Святішому Отцю.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Як розповів настоятель храму святого Йоана Павла ІІ отець Григорій Драус, ця подія увіковічнить історичні служби Папи Римського на іподромі 26 та 27 червня 2001 року.

«На іподромі 26 і 27 червня 2001 року святий Іван Павло відправляв дві Літургії: першу в латинському обряді, в згодом – в греко-католицькому. На першій події було близько 300 тисяч вірян, наступного дня прибуло більше мільйона людей. Це було найчисленніше зібрання в історії України. Папа оголосив блаженними ісповідників та мучеників римо- і греко-католицьких церков.

Пам’яткою цих історичних подій є храм і Центр св. Йоана Павла ІІ. На його території буде освячений пам’ятник Папі Івану Павлу ІІ, що представлений в літургійному одязі, з хрестом у руці, як це було на іподромі. Благословення звернене у напрямку центру Львова. Постать буде розташована при дзвіниці, і буде нагадувати Папу в навчаннях під час Служб: «Не бійся, з тобою є Христос!», «Виплинь на глибінь», «Нехай промовляє свідоцтво мучеників, може священство має коріння в їх свідоцтві віри», «Час відірватися від болючого минулого і загоїти лікуючим пробаченням історичні рани», «Треба бути вірним Христу аж до смерті», – зазначив отець Григорій Драус.

Освячення пам’ятника відбудеться о 10.00 год на площі біля храму святого Йоана Павла ІІ (вул. Стрийська 6). Перед освяченням буде святкова Меса.

Нагадаємо, у червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто підготувало низку літургійно-молитовних, просвітницьких, мистецьких та спортивних заходів, аби кожен зміг долучитись до святкувань.