Цікаві місця Львова: добірка визначних площ та проспектів міста

logo


У Львові налічується безліч цікавих локацій, які привертають увагу жителів та туристів. Серед них – визначні пам’ятки, вулиці, парки міста. Одними із місць, де зазвичай досить людно – центральні площі та проспекти.

Джерело: 032.ua.

Проспект Свободи 

Проспект Свободи є однією з центральних вулиць міста, що є епіцентром життя. Його довжина становить близько 575 метрів. Це одне з популярних місць, де можна прогулятися. Особливо увагу серед жителів та туристів проспект привертає у період новорічно-різдвяних свят та на Великдень, коли встановлюють традиційний ярмарок. 

Окрім того, на проспекті налічується низка визначних споруд. Окрасою площі є Оперний театр, він  названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької. Привертає увагу і будівля №15 – колишня будівля Галицької Ощадної Каси, купол якої прикрашає львівська “статуя Свободи”. У будинку №35 колись був торговельний пасаж Феллерів.

Проспект Свободи, Фото: Роман Балук

Проспект Свободи. Фото: Роман Балук

Площа Ринок  

Ще одна із популярних локацій у Львові – площа Ринок. Там височить низка архітектурних родзинок міста. Зокрема, привертає увагу будівля №4 – це Чорна кам’яниця, де зараз функціонує історичний музей. У будинку №6 розташований палац Корнякта, у будівлі №10 – палац Любомирських, під номером 14 можна побачити Венеційську кам’яницю. Окрім того, площу прикрашають ще і фонтани – “Діана”, “Нептун”, “Адоніс”. 

Чорна кам'яниця, Фото: 032.ua

Чорна кам’яниця. Фото: 032.ua

Проспект Шевченка 

Проспект Шевченка розташований у центральній частині міста між вулицею Саксаганського та площею Міцкевича. Одне із ключових місць на простекті – алея. Це спокійна локація у центральній частині міста, де можна відпочити у затишній атмосфері. 

На проспекті також можна побачити Львівську обласну прокуратуру, пам’ятник Михайлові Грушевському, легендарна книгарня Наукового товариства iм Т. Г. Шевченка.

Площа Шевченко, Фото: uk.m.wikipedia.org

Площа Шевченко. Фото: uk.m.wikipedia.org

Площа Митна

Площа Митна є однією з найменших у місті, однак не менш визначною та популярною серед жителів та туристів. Вона суттєво ожила, коли її відкрили після реконструкції у 2017 році. Родзинкою площі є сухий фонтан з оновленою скульптурою хлопчика.

Вздовж західної частини площі можна побачити мури костелу і монастиря бернардинів з Глинянською брамою, вздовж східної частини – колишній костел кларисок з колишнім келійним корпусом.

Площа Митна, Фото: 032.ua

Площа Митна. Фото: 032.ua

Площа Міцкевича

Площа Міцкевича відома завдяки низці цікавих будівель. Зокрема, і знаковому пам’ятнику польському поетові Міцкевичу. Саме біля нього часто фотографуються на згадку туристи. До колони прикріплена сама фігура Міцкевича, яка понад 3 метри, а також фігура крилатого генія, що вручає поетові ліру. Завершує скульптуру “палаючий” ліхтар.

На площі Міцкевича, 1 розташований один із найстаріших готелів міста, у споруді №5 був колишній пасаж “Марійська галерея”, на площі Міцкевича, 8 можна побачити перший львівський хмарочос – будинок місцевого бізнесмена Йона Шпрехера

Площа Міцкевича, Фото: 032.ua

Площа Міцкевича. Фото: 032.ua

Новини від “То є Львів” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.