Ціна на газ буде різна для кожної області. Скільки платитимуть львів’яни

logo


Ціна газу для населення відрізнятиметься через запровадження тарифу на транспортування газу.ілюстративне фото: 24 канал

ілюстративне фото: 24 канал

Починаючи з травня в кожній області України діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів. Про це повідомляють у Асоціації газового ринку України.

Нагадаємо, що раніше уряд та «Нафтогаз» змінили вартість газу для населення – вона становить 8 247 грн за 1000 куб. м у травні та 8 627,01 грн за 1000 куб. м у червні. Проте Нацкомісія, що регуює сфери енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) запровадила для АТ «Укртрансгаз» тариф на транспортування газу. Через це кінцева вартість газу для споживачів у різних областях буде різна.

Як повідомили в коментарі Tvoemisto.tv у «Львівгаззбуті», для львів’ян газ коштуватиме у травні 8,41 грн за куб. м (8 406,05 грн за 1000 куб. м) та 8,79 грн – у червні (8 786,12 грн за 1000 куб. м). Як змінюватиметься ціна на газ надалі, у «Львівгаззбуті» поки що невідомо, оскільки це залежить від тарифів «Нафтогазу». Дізнатися детальніше, як розраховувалася ціна на газ для кожної області, можна за посиланнями: травень і червень.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали видавати платіжки зі збільшеними обсягами споживання. 23 листопада торік НКРЕКП заборонила облгазам донараховувати платіжки, втім цю заборону вони проігнорували, а 15 лютого подали на НКРЕКП до суду. У «Нафтогазі» заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить бізнесмену Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ, аби вони не змогли перейти до інших постачальників газу, зокрема до «Нафтогазу».

Анна Журба