Дах, який рік тому обвалився у костелі в Олеську, досі не відновили

logo


січень 2021 рік

Рік тому, біля Олеського замку, обвалилася частина даху колишнього костелу Капуцинів. Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення мали бути завершені до кінця 2020 року, однак роботи досі не були завершені.

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького спрямувала 19,3 млн грн на ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення 1739 р. (охоронний № 406) – Костьолу капуцинів з келіями у смт. Олесько. Підряд отримало ПП «Спецавтогідробуд» (м.Стрий, Львівська область).

За ці кошти в будівлі планується повністю перекрити дах (наразі перекрито частково), відреставрувати карнизи, зробити вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановити пожежну сигналізацію, блискавкозахист та провести електрику. Роботи обіцяли завершать до кінця цього року. На жаль, підрядна організація не вклалася в терміни.

«Причина, що підрядна організація не вклалась в терміни, – це затримка з оплатою від казначейства, – каже Буському медіа порталу заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. – Була замовлена черепиця з Польщі, відповідно виникли проблеми з доставкою, роботи звичайно завершать якнайшвидше».

Нагадаємо, всередині липня 2020 року Львівська національна галерея отримала на баланс декілька замків, зокрема й монастир капуцинів. Львівська облдержадміністрація розпочала процес передачі будівель ще в березні 2019 року, однак процес загальмували через реорганізацію структури в Міністерстві культури.