Дефіцит фінансового ресурсу місцевих бюджетів Львівщини складає понад 250 млн гривень

logo


Cьогодні у бюджетах територіальних громад Львівщини все ще недостатньо коштів на заробітну плату працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за спожиті енергоносії.

Про це поінформували у департаментіфінансів Львівської ОВА.

«Станом на 1 травня дефіцит фінансового ресурсу становить понад 250 млн гривень», – зазначила заступник начальника бюджетного управління департаменту фінансів облдержадміністрації Ольга Бордун.

Про обсяг дефіциту коштів місцевих бюджетів понад 616 млн грн стало відомо після проведення департаментом фінансів облдержадміністрації експертизи рішень про затвердження відповідних бюджетів на 2024 рік. Аби забезпечити своєчасну та в повномуобсязі виплату заробітної плати та розрахунки за енергоносії органи місцевого самоврядування затвердили помісячні заходи. Шляхи ліквідації дефіциту, реальну можливість збалансування відповідних бюджетів з урахуванням наявних внутрішніх резервів обговорювали в департаменті фінансів з представниками тих громад, де найскладніша ситуація зі збалансуванням бюджетів.

Завдяки проведеній роботі органами місцевого самоврядування, станом на 1 травня поточного року ліквідували понад 350 млн грндефіциту, або 57% до його загального обсягу. Проте, напружена фінансова ситуація зберігається у галузі освіти у бюджетах 23 територіальних громад, де обсяг дефіциту сягає 216 млн грн, зокрема коштів освітньої субвенції з державного бюджету – 172 млн грн та місцевого бюджету – 44 млн грн. Незначний фінансовий ресурс необхідно вишукати для галузей культури – 6 млн грн, соціального захисту населення – 1,5 млн грн, фізичної культури і спорту – 0,5 млн грн, а також на енергоносії – 41 млн гривень.

«Для вирішення системної проблеми – недопущення дефіциту коштів у місцевих бюджетах у майбутньому, необхідно нарощувати економічний потенціал у громадах та/або приймати непопулярні, але ефективні управлінські рішення для забезпечення основних повноважень територіальних громад – надання якісних освітніх, соціальних та інших бюджетних послуг населенню», – додали у департаменті фінансів.

Голос Сокальщини на GoogleNewsЧитати далі

Tuesday May 7th, 2024

Найбільша українська мережа магазинів форматуOne dollar store «Аврора» стала першим орендарем в індустріальному парку у Львові

Sunday April 28th, 2024

Крафтовиків Львівщини ознайомили з чинними фінансовими програмами на конференції «Можливості в часи кризи»

Friday April 26th, 2024

Львівські підприємства виробляють обладнання для систем оповіщення: п’ятьом областям презентували напрацювання

Thursday April 25th, 2024

На Львівщинідо бюджету відшкодовано майже 5,3 млн грн податку на прибуток

Wednesday April 24th, 2024

Дружина захисника відкрила Центр розвитку дитини: місто підтримує бізнес ветеранів

Monday April 22nd, 2024

В Червонограді буде новий магазин АТБ

Friday April 19th, 2024

Було відновлено рух по мосту у Великих Мостах

Thursday April 18th, 2024

На Львівщині майже390 осіб з інвалідністю шукають свого працедавця

Thursday April 18th, 2024

Дрогобич повернувся в 5-ку найпрозоріших міст України – результати дослідження Transpаrency International

Wednesday April 17th, 2024

На Львівщині відбудуться електронні торги з продажу земельних ділянок