Делегація Буського району вшанувала пам’ять Маркіяна Шашкевича

logo


У неділю, 6 серпня, голова Буської РДА Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, представники політичних партій та громадських організацій Бущини, молодь та вже літні люди побували на оспіваній Маркіяном Шашкевичем Білій горі, яку в народі називаються Лисою. На цій вершині розміщується величний металевий хрест, який був встановлений у 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича.

Про це повідомляє сайт БУСЬК СЬОГОДНІ з посиланням на сайт РДА.

Історичні джерела розповідають, що від часу встановлення цього пам’ятного хреста, активісти українського відродження організували велелюдні Маркіянові свята. Навіть за часів німецької окупації, 14 вересня 1941 року, тут відбувалися урочистості із вшанування отця Маркіяна Шашкевича. Ці святкування були чи не наймасовішими – близько 40 тисяч людей взяли в них участь.

Традицію вшановувати пам’ять Будителя національної свідомості галичан на Білій (Маркіяновій) горі було відроджено після проголошення незалежності України.Від того часу щорічно у перших числах серпня на Білій горі відбуваються велелюдні святкування на честь Шашкевича. Сюди приїжджають люди, щоб віддати шану українському символу незалежності України.Щороку бущан сюди з під будівлі, де розміщуються РДА та райрада, привозить автобус «Школярик», який виділяє для таких цілей відділ освіти РДА.В рамках вшанування пам’яті отця Маркіяна на Підлиській горі відбулася Архієрейська служба Божа, а після її завершення було відслужено панахиду на могилі учасників національно-визвольних змагань, яка знаходиться поряд з Хрестом.

Після літургії розпочалось літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна». Гостей своїми виступами радували колективи із Пустомитівського, Жовківського, Бродівського Золочівського районів. У святковому концерті взяли участь також виконавці із Буського району – жіночий вокальний ансамбль «Елегія» Красненського Народного Дому (керівник Оксана Приставська) та тріо Мисак із села Переволочне.Варто відзначити, що люди, які щорічно беруть участь у прощі відзначають, що відвідування Маркіянової гори дає змогу людині скеруватися на шлях національного та духовного відродження, пізнати красу природи, розібратися зі своїми думками. І це – правда. Тут, на Білій горі, інакше думається й інакше оцінюються події сьогодення.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:                        

Блoгеры cтaнoвятcя oпacнее ИГИЛa и Гитлерa

Пoлтaвcькі пaцaни рвуть мережу

Cтеллa из шoу «Хoлocтяк-7» рaccкaзaлa, был ли у нее cекc c Дмитрием Черкacoвым

Укрaинcкaя cекc-cимвoл cделaлa зaявление o cвoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Безвиз c ЕC: cкoлькo нужнo денег в cутки (ИНФOГРAФИКA)