День музеїв у Львові буде осучаснений: з QR-кодами і онлайн атракціями в Інтернеті

logo
188046_den_muzejiv_u_lvovi_bude_osuchasnenij_z_q.jpeg


18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. У цей день у більшості львівських музеїв буде безкоштовне відвідування. А до кінця травня відбудеться багато безкоштовних заходів.

Музей міста готує незвичну акцію – Pop Up Museum. Цей формат особливо популярний в Америці і він полягає у тому, що самі відвідувачі приносять експонати на годину-дві.

«Це такий партисипативний проект, щоб разом творити музей. І цьогоріч на День музеїв ми теж думали над темою і зупинилися на темі аудіо та відеотехніки і касет до неї. Бо у багатьох із нас ще вдома є такі речі і сентименти до них», – розповіла керівниця Музею міста Тетяна Бей.

Відвідувачі можуть приносити «раритети» 90-их у підземелля Ратуші, де розташований Музей міста, у п’ятницю, 18 травня, на 18:00.

Історичний музей матиме інтерактивні екскурсії, де на проекціях показуватимуть картини, які оживуть, а для дітей влаштують квест поміж раритетами.

До Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри влаштують байк-тур, а Національний музей ім. А.Шептицького, Львівський історичний музей та Галерея мистецтв матимуть інтерактивні екскурсії та квести. У деякі заклади можна буде зайти віртуально, за допомогою сторінки в соцмережах і залишити своє відео. Загалом відбудеться 60 акцій у 28 музеях міста.

«18 травня у більшості музеїв буде безкоштовне відвідування і впродовж проекту до кінця травня відбудеться дуже багато безкоштовних заходів. Ми підготували програму, яка включає в себе інтерактивні заходи, заходи з використання QR-кодів. Це спеціалізовані лекції, пленери, майстер-класи», – повідомила головна спеціалістка «Центру розвитку туризму» Віра Яворська.

Тим часом дім Михайла Грушевського кличе у ці вихідні в гості на свої уродини. Музею виповниться 20 років і до цієї дати відкриють три виставки. У суботу вперше оприлюднять скарби родини Грушевських. Це сорочечка доньки президента Катрусі, парасолька дружини і родинне столове срібло з монограмами. А у неділю на подвір’ї садиби Грушевського влаштують музейний фестиваль із народними майстрами, ярмарком і хорами з трьох країн.

«Народні майстри представлять і дадуть можливість нашим гостям спробувати себе на їхніх майстер-класах. Усе відбуватиметься на садибі музею просто неба. Навіть, якщо будуть хмарки чи дощ, для нас це не буде проблемою, оскільки все буде захищено», – розповіла Марія Магунь, директорка Меморіального музею М. Грушевського.

Акції до Дня музеїв триватимуть до кінця травня. Із повною програмою можна ознайомитися за посиланням.


А поділитися?