Депутат, який забрав у журналістки диктофон і витер запис, назвав інцидент випадковістю

logo


Депутат Львівської облради від Блоку Петра Порошенка Іван Лабай на засіданні комісії в Львівській облдержадмінстрації видер із рук журналістки мобільний телефон і витер запис. На запитання журналістів, чому він це зробив, Лабай відповів, що це була випадковість.

«Я нічого поганого не зробив і наміру зробити щось погане не мав. Це була випадковість», – пояснив свій вчинок Іван Лабай.

Натомість журналістка Анна Голішевська розповіла – депутат свій вчинок мотивував по-іншому: він побоявся, що журналістка записала його приватну розмову з в.о. директора департаменту охорони здоров’я Іриною Микичак. Адже телефон стояв на столі біля неї на зарядці, а ще записував все, що відбувалося на комісії. Депутат Іван Лабай підійшов до столу і про щось пошепки поспілкувався з Іриною Микичак.

«Коли закінчувалась комісія, я хотіла забрати телефон. До мене підійшов депутат, вирвав із рук мобільний і просто видалив цей запис», – розповіла журналістка.

Учинок депутата вразив обласну комісію зі свободи слова, його обіцяють розглянути колегіально і, якщо буде необхідність, звернуться до правоохоронців.

«Якщо те, про що заявляють журналісти, є правдою, то це не тільки порушення етики – це перешкоджання журналістській діяльності, а це вже серйозно. Свобода слова – це те, заради чого люди загинули кілька років тому і я не збираюсь це просто так залишати», — зазначив голова комісії з питань етики і свободи слова Роман Кізима.

Сам же ж депутат Лабай у вівторок, 14 лютого, на сесії Львівської облради попросив у журналістки пробачення.