Депутати ЛМР погодили отримання €37,8 млн кредиту на безпеку дорожнього руху

logo
155809_deputati_lmr_pogodili_otrimannja_37_8_mln.jpeg


Львівська міськрада планує отримати 37,8 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на безпеку дорожнього руху. За ухвалу про підтримку участі ЛКП «Львівавтодор» у проекті «Безпека дорожнього руху в містах України» під час засідання сесії у п’ятницю, 7 грудня, проголосували 43 депутати ЛМР.

Після прийняття ухвали «Львівавтодор» має підготувати та подати до Міністерства фінансів та Мінінфраструктури документи для погодження кредиту. Остаточно затвердити кредит має Верховна Рада.

Як зазначається в додатку до ухвали, 3 млн євро планують витратити на громадський транспорт (облаштування зручних зупинок, підходів до них тощо), 7 млн євро – на реорганізацію перехресть (каналізування потоків транспорту, встановлення нових та оновлення існуючих світлофорних об’єктів, організація кільцевих перехресть тощо), 13 млн євро – на підвищення комфорту пішоходів, 7,2 млн євро – на розширення велосипедної інфраструктури, 7,7 млн євро – на комплексні схеми організації руху у житлових районах, 2,9 млн євро – на комплексні схеми організації руху на магістральних вулицях, 2,2 млн євро – на ІТ-інфраструктуру (камери автоматичної фіксації порушень, вимірювання швидкості, електронні табло тощо).

«Завдяки здійсненню заходів, передбачених проектом, очікується зменшення кількості загиблих та постраждалих в ДТП, підвищення швидкості та привабливості громадського транспорту для мешканців міста, розвиток пішохідної та велоінфраструктури, що зменшить відсоток поїздок приватним автотранспортом у години пік, зменшивши затори та час, проведений львів’янами і гостями міста в дорозі. Прогнозоване зменшення втрат економіки міста від ДТП завдяки реалізації проекту у 2020 році становитиме 5,75 млн євро», – мовиться в пояснювальній записці до ухвали.

Пояснюючи потребу в отриманні кредиту, міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на тому, що в ДТП у Львові та області гинуть дуже багато людей. Зокрема, він нагадав, що лише за минулу добу на Львівщині загинули п’ять пішоходів.

Як писав ZAXID.NET, Львів планує взяти кредит на вигідних умовах – на 20 років під 1,2-1,5% річних з пільговим періодом у 5 років, коли потрібно буде платити лише відсотки. Реалізувати частину заходів з безпеки руху планують у 2019-2020 роках, решту – до 2022 руку.


А поділитися?Вам має сподобатись...