Депутати ЛОР вимагають розслідувати інцидент з гудронами на Грибовицькому сміттєзвалищі

logo
155449_deputati_lor_vimagajut_rozsliduvati_incid.jpeg


Депутати Львівської облради вимагають у Генпрокуратури, МВС та Мінекології відреагувати на несанкціоноване викачування токсичних гудронів з Грибовицького сміттєзвалища. У прийнятому 5 грудня зверненні депутати ЛОР вказують, що компанія «Екоінвестгруп», працівники якої кустарним способом викачують з озер у Грибовичах кислі гудрони, працює без необхідних дозволів.

«ТзОВ «Екоінвестгруп» з 25 листопада і дотепер займається підігрівом кислих гудронів поблизу Грибовицького сміттєзвалища, зливанням рідкої фракції на грунт у напрямку села Грибовичі, внаслідок чого відбувається загоряння гудронів, утворюється токсичний їдкий дим чорного кольору, який поширюється на навколишні села. Рідка фракція кислих гудронів зливається в напрямку села Великі Грибовичі, внаслідок чого забруднюється грунт та підземні води», – йдеться у зверненні Львівської облради.

У документі також вказано, що фірма зареєстрована на окупованій території Луганської області і зараз працює без необхідних дозволів.

«Висновок державної екологічної експертизи на поводження з кислими гудронами, дозвіл на викиди забруднюючих речовин, ліцензія на поводження з кислими гудронами, належне обладнання для екологічно безпечної переробки чи утилізації кислих гудронів у підприємства відсутні. Небезпечні відходи підприємство станом на 1 грудня продовжувало зливати на грунт, спалювати, забруднюючи довкілля токсичними речовинами, створюючи загрозу довкіллю», – зазначають депутати.

Окрім цього депутати Львівської облради вказують, що нинішній директор ТзОВ «Екоінвестгруп» у 2015-2016 роках був причетний до крадіжки кислих гудронів, внаслідок якої стався прорив дамби озера з небезпечними відходами.

З огляду на це Львівська облрада звертається до Генпрокуратури, МВС та Мінекології відреагувати на ситуацію у Грибовичах.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері біля сміттєзвалища у Грибовичах місцеві мешканці виявили невідомих осіб, які кустарним способом викачували з озер кислі гудрони. Щоб вибрати гудрони, працівники «Екоінвестгруп» нагрівали озеро, що спричинило викиди диму у повітря. На місце інциденту викликали правоохоронців та працівників Держекоінспекції. Тоді ж представники компанії погодилися надати всі необхідні документи на свою діяльність.

Водночас, згідно з даними аналітичної системи YouControl, у вересні 2016 року ТзОВ «Екоінвестгруп» змінила місце реєстрації, то ж зараз підприємство зареєстроване не у Луганську, а в Сєвєродонецьку. Головний вид діяльності компанії – збирання небезпечних відходів. Власниками фірми є четверо мешканців Луганської області – Андрій Кислиця, Дмитро Кулінічев, Ганна Соболь та Олександр Дзонь.

Зазначимо, самі гудрони є шкідливими відходами, які небезпечні для здоров’я та довкілля, оскільки містять багато сірчаної кислоти. Втім, їх можуть красти, щоб спалювати, оскільки ці речовини мають високу тепловіддачу.


А поділитися?