Депутати Львівської міськради підтримали петицію про заборону фаст-фуду у школах

logo


У четвер, 26 грудня, депутати Львівської міськради підтримали петицію про заборону продажу у школах міста фаст-фуду. За таку ініціативу проголосувало 50 депутатів.

Петицію про заборону у школах міста шкідливої їжі ще 30 вересня зареєстрував Андрій Волинець. 15 листопада така ініціатива зібрала 500 необхідних голосів.

Автор петиції наголошує, що у школах діти часто некотрольовано вживають шкідливу їжу, тому важливо перевірити асортимент шкільних буфетів та заборонити у них продаж фаст-фуду.

«Щодня наші діти у школах неконтрольовано вживають шкідливу їжу. Майже в кожній шкільній їдальні у вільному продажу для всіх дітей чіпси, снеки, вафлі, інші продукти з барвниками, емульгаторами та небезпечними добавками, які безжалісно нищать здоров’я наших дітей. Ні вчителям, ні керівництву шкіл до цього немає справи. Більше того, хтось з керівництва шкіл ще й непогано на цьому заробляє. Адже діти неконтрольовано вживають шкідливу їжу, нехтуючи при цьому здоровою їжею», – йдеться у тексті петиції.

Як зазначила під час сесії начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Зоряна Довганик, у листопаді була створена робоча група, до складу якої увійшли представники Держпродспоживслужби, медики і підприємці, які обслуговують буфети. Наразі вона займається вивченням асортименту буфетів львівських шкіл.

«Ми опрацювали асортимент буфетної продукції, яку ми будемо рекомендувати продавати у навчальних закладах нашого міста. Минулого тижня вже у трьох школах відбувся продаж такої продукції. Ми зробили анкетування школярів. І впродовж січня місяця зможемо напрацювати дорожню карту, щоб продавати здорове харчування в наших буфетах. Цього є недостатньо, тому робоча група працює над наданням рекомендацій для внесення змін до чинних нормативних документів, які регламентують продаж такої продукції» – розповіла Зоряна Довганик.

Депутати Львівської міськради підтримали таку петицію. До слова, у 2016 році продаж шкідливої їжі заборонили у школах Дніпра.