Депутати міськради підвищили рівень безпеки львів’ян

logo


15:00 21 грудня 2017 р.

У четвер, 21 грудня, депутати ЛМР затвердили на сесії «Програму накопичення засобів радіаційного та хімічного захисту для працівників виконавчих органів міської ради та непрацюючого населення, яке проживає у прогнозованих зонах хімічного забруднення Львова, на 2018-2027 роки»

Про це повідомили сьогодні, 21 грудня, в прес-службі Львівської міськради, де також запевнили: «Ця програма дасть упродовж наступних 10 років змогу забезпечити засобами захисту органів дихання від бойових та хімічно небезпечних отруйних речовин як працівників, так і непрацююче населення. Ухвалу підтримали 57 депутатів».У міськраді також поінформували: «Як розповіли в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, на території Львова розташовані 13 хімічно небезпечних підприємств, в складі яких є 15 хімічно небезпечних об’єктів. Зокрема, два – третього ступеня хімічної небезпеки, а 13 – четвертого ступеня хімічної небезпеки – 13».

«Найбільш поширеними в технологічних процесах на цих підприємствах є аміак, хлор, соляна, сірчана та азотна кислоти. Загальна площа зони можливого хімічного забруднення може складати 2,5 квадратних кілометрів при умові одночасного викиду небезпечних хімічних речовин. На території мЛьвова можливі також аварії з викидом (виливом) небезпечних хімічних речовин при транспортуванні залізничним та автомобільним транспортом. Максимальна кількість таких речовин може складати до 300 тонн (дві-сім цистерн)», – повідомити також у міськраді.

«Кількість непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованих зонах хімічного забруднення, досягає 1276 осіб, які розподіляються за віковими категоріями: дорослі, зокрема, пенсіонери – 774; діти віком до 1,5 років – 35; діти віком від 1,5 до 6 років включно – 160; діти віком від семи до 16 років – 306», – поінформували також у міськраді.

«У виконавчих органах Львівської міської ради працюють 1614 працівників. Відтак, потреба у засобах індивідуального захисту органів дихання від бойових отруйних та хімічно небезпечних речовин для працівників виконавчих органів Львівської міської ради становить 1646 протигазів та 1646 респіраторів», – повідомити також у міськраді.

«Для непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованих зонах хімічного забруднення, потреба в засобах захисту органів дихання складає 789 протигазів для дорослого населення, 163 протигази для дітей віком від 1,5 до шести років включно, 312 протигазів для дітей віком від семи до 16 років включно та 35 камер захисних дитячих для дітей віком до 1,5 років», – поінформували також у міськраді.

«Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми (для забезпечення працівників виконавчих органів Львівської міської ради та непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованих зонах хімічного забруднення на території м. Львова засобами радіаційного та хімічного захисту у разі застосування ядерної зброї та інших видів зброї масового знищення проти України в умовах воєнного стану та виникнення надзвичайних ситуацій на хімічно небезпечних об’єктах господарювання в умовах мирного стану), становить 6 554,7 тисячі гривень, в тому числі за рахунок коштів міського бюджету – 5 751,3 тисячі гривень; за рахунок коштів хімічно небезпечних підприємств – 803,4 тисячі гривень», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.