Дистанційне навчання, вакцинація дітей та невтішна статистика: яка ситуація з COVID-19 у Львові

logo


image

Новий штам коронавірусу “Омікрон” найбільше за всі попередні штами вражає дітей. І хоча перебіг недуги, зазвичай, легкий, однак цей штам дуже швидко передається.

Про це повідомляють на сайті ЛМР.

Статистика захворюваності серед дітей 

Станом на 20 січня, у 301 учня є підтверджений ПЛР-тест. Тільки за останню добу було виявлено 108 нових захворілих у Львові. Також коронавірус виявили у 208 працівників закладів загальної середньої освіти, за останню добу – 87. Загалом 8625 дітей є хворими на грип чи ГРВІ.

“Деякі школи переводять класи на самоізоляцію: в 40 закладах освіти 125 класів – на самоізоляції. Це 3620 учнів. Окрім того, є заклади освіти, які повністю перейшли на дистанційне навчання, адже там високий рівень захворюваності. Таких шкіл є 8. Статистика показує, що більше хворіють учні старших класів (5-11), тому власне ми й подаємо пропозицію про перехід на дистанційне навчання саме таких дітей, початкова школа може навчатись в закладах освіти” – розповіла керівниця управління освіти ЛМР Леся Васюта.

Дистанційне навчання

Оперативний штаб з протидії поширення COVID-19 пропонуватиме на розгляд міської комісії з питань ТЕБ і НС рішення про перехід на два тижні на дистанційне навчання учнів 5-11 класів.

“Близько 15% учнів наших міських шкіл мають ознаки того чи іншого респіраторного захворювання, що може бути суміжне із коронавірусом. Деякі класи переходять на самоізоляцію та навчаються дистанційно, деякі школи загалом перейшли на онлайн. Всі навчальні заклади приймають рішення самостійно. Саме тому завтра на розгляд комісії з питань ТЕБ і НС буде пропонуватись рішення про можливий перехід учнів старших класів на дистанційне навчання на два тижні” – повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Вакцинація дітей на Львівщині 

У Львові від коронавірусу зараз вакцинують усіх охочих дітей, віком 12-17 років. Як повідомили в Центрі здоров’я та медичної статистики Львова, щеплення від коронавірусу вже отримали понад 2,6 тис дітей. Зокрема: першу дозу отримали 2657 дітей, дві дози – 2388 дітей.

“Із липня в Україні від коронавірусу вакцинували дітей пріоритетних груп – тобто тих, які мають супутні важкі недуги, а також тих, які виїжджають за кордон на навчання чи міжнародні спортивні змагання, або ж виїжджають із сім’ями на постійне проживання. А вже із кінця жовтня розпочали вакцинувати всіх охочих дітей. Всі діти, які вже отримали щеплення у Львові, не мали жодних незвичних реакцій на вакцину” – йдеться у повідмленні ЛМР.

Лікарі наголошують, перед вакцинацією дитина має пройти огляд у свого сімейного лікаря. Діти можуть вакцинуватись лише в супроводі батьків або опікунів, які підписують інформовану згоду. Вакцина, якою дозволено вакцинувати дітей – Comirnaty від Pfizer/BioNTech.

Коронавірус в Україні: що відомо