Дітей учасників бойових дій на Львівщині вчать бути спортивними десантниками

logo


У центрі допомоги воїнам АТО запустили проект «Школа юного десантника». 25 дітей, батьки яких є учасниками бойових дій, мають змогу впродовж року опанувати ази хокею, стрільби, айкідо та інших бойових мистецтв, аби загартувати дух справжнього солдата.

Дітки з батьками гуртом ідуть одягати ковзани. І хоч самим юним десантникам поки що важко зашнурувати хокейне взуття, допомагають їм справжні воїни.

«Я встиг повоювати і, думаю, синові такі знання теж знадобляться. Не хотілося б звісно, але хай краще знає, як це робити», ― каже учасник бойових дій, батько Марка Артем Баген.

Ідею подали десантники 80-ї бригади, а Центр надання послуг учасникам бойових дій підхопив і реалізував проект.

«Почалась вона з походу в частину. Вони побачили, як живуть десантники, що вони їдять, попробували їхню їжу», ― розповідає організатор «Школи юного десантника» Володимир Козлов.

Стійкість на льоду ― завдання першого практичного заняття з хокею. Володіти ковзанами дітей вчать тренери. Та якщо дітлахам не вдається з першого разу, за спиною завжди підстрахує тато. У Стаса Кучерявого він воєнний медик. Чи на війні, чи у тилу ― завжди має роботу.

«В мене така посада, що я рідко з дітьми сиджу. А дітьми треба займатися. Вони звикати будуть до чогось самостійного, до компанії, до хлопців», ― зізнається батько Стаса і Святослава, військовий медик Іван Кучерявий.

Цього місяця буде п’ять занять з хокею. Навесні їх залучатимуть до інших видів спорту, а влітку обіцяють влаштувати справжню школу виживання у дикій місцевості.

«Десантники у нас в першу чергу спортсмени. Школа запланована на цілий рік. Вони будуть брати участь з різними заходами. Зокрема, у сплаві річкою, буде програма виживання», ― розповідає організатор.

Цим вихідними у дітей заплановане друге заняття. Вони поїдуть на міжнародні хокейні змагання Карпатської ліги у Новояворівськ.