Для фіксації порушень паркування у Стрию патрульні блокують колеса автівок

logo


Інспектори патрульної поліції у Стрию до порушників правил паркування почали використовувати спеціальні пристрої, що блокують рух транспортних засобів. Такі інструменти застосовують від 20 жовтня.

Як повідомляє речниця Стрийського відділу поліції Ольга Марцинюк, на колесо автомобіля, яке припарковане з порушеннями, встановлюють блокувальний пристрій, а для водія залишають контактну інформацію. Автомобіль не зможе зрушити з місця доти, доки поліцейські не притягнуть водія до відповідальності. Після того, як постанова про адміністративне правопорушення оформлена, пристрій знімають.

За інформацією місцевих правоохоронців, у Стрию є суттєва проблема з хаотичним залишанням транспортних засобів біля ринку, неподалік якого розташована пожежна частина.

«Бувало таке, що саме через транспортні засоби, припарковані у невстановлених місцях, пожежні автомобілі не змогла швидко виїхати на виклик. Сподіваємось у такий спосіб привчити водіїв до порядку. Застосування таких засобів проводиться на законних підставах з дотриманням вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення», ‒ пояснив заступник начальника Стрийського відділу поліції Роман Вовк.

фото Стрийського відділу поліції

За такі порушення передбачено штраф 255 гривень. Якщо ж паркування створило суттєві перешкоди дорожньому руху або загрожує безпеці руху, то його сума збільшується удвічі – до 510 гривень.

Нагадаємо, 27 вересня вступив у дію прийнятий Верховною Радою ще в грудні 2017 року закон, який передбачає фотофіксацію порушень правил паркування, евакуацію порушників і притягнення до адміністративної відповідальності за несплату за стоянку на платних паркінгах. Тепер штрафувати порушників зможуть не лише поліцейські, а й інспектори з паркування, які будуть працівниками місцевих рад. У Львові вже з 1 листопада міські інспектори з паркування та патрульні поліцейські обіцяють вийти на рейди проти порушників.