Для львів’янки відпочинок на базі закінчився лікарнею після зустрічі з ведмедем (Відео)

logo


5 канал

Львів

10.12.2018 20:59

Звір пошкодив дівчині руку, медики кажуть – рани глибокі, але лікарі спробують відновити повноцінну роботу кінцівки

Небезпечний відпочинок. 33-річна львів’янка після перебування на туристичній базі опинилася в лікарні. На потерпілу напав ведмідь, якого власники закладу тримають у вольєрі на території комплексу. Як хижак зміг напасти на людину? Ірина Саєвич допитувалася.

Переламані кістки, пошматована шкіра правої руки та вирваний жмут волосся з голови – так для Катерини закінчився відпочинок на туристичній базі “Християна” в Івано-Франківській області. Понад тиждень тому дівчина із друзями поїхала відпочивати в Карпати.

“Я відкрила двері, забігли лисиці, просто вистрибнули на крісла і доїдали з тарілок. В мене навіть є фотографії, бо я їх фотографувала. А в останній день зранку мені сказали, що там є ведмідь, що на цій базі не тільки лисиці дикі бігають, але й ведмідь. Особисто я не хотіла йти дивитися на нього”, – зазначає потерпіла Катерина Бридун.

За темою

>
На Харківщині ведмідь напав на жінку

Але наважилася, бо хотіла зробити фото, написати догану й допомогти звірові – каже Катя. Мовляв таке утримання тварин – дикість. Та коли наблизилась до клітки, бурий накинувся на неї. Каже, пройти до ведмедя можна було без перешкод.

“Ведмідь знаходився біля дитячого майданчика, там абсолютно ніяких закритих хвірток не було, ми вільно зайшли. Можливо підходити так близько – на метр – до ведмедя вважається неадекватним, але я можу сказати, що я як людина така по хардкору, з характером. Коли я повернулася – це були долі секунди – там як в тумані пам’ятаю, він просто схопив мене за куртку, почав тягнути там за волосся, лапами, мордою”, – пригадує потерпіла.

Звір пошкодив дівчині руку. Медики кажуть – рани глибокі, але лікарі спробують відновити повноцінну роботу кінцівки.

“Буде декілька операцій, буде автодермапластика, тобто пересадка шкіри, закриття раневих поверхонь, буде вшивання окремих ран. Ну і лікування ран, лікування переломів”, – пояснює завідувач хірургічного відділення 8-ої Комунальної міської клінічної лікарні Андрій Цвих.

На базі відпочинку ж кажуть, щоб пройти до ведмедя треба подолати три огорожі. Всі вони зачинені. До того ж – дозволу піти до клишоногого в них ніхто не запитував.

“Більше нічого вони в нас не питалися, ні про звірів, які тут є. З нами ніхто не спілкувався. Потім через деякий час ми почули крики. Я підійшла, їй накладали шину на руку. Щоб дійти до ведмедя є три огорожі. Вони закриті. В нас всюди колодки стоять”, – запевняє співробітниця бази відпочинку Любов Репеля.

На турбазі визнають, що дозволів на ведмедя не мають. Пояснюють – це подарунок від польських туристів.

“Ми готові цього ведмедя (віддати – 5.UA) – заберіть собі куди хочете. Ми краще будемо трьох поросят у рік тримати, ніж годувати цього ведмедя. Може ми неправильно зробили, що ми не віддали його у вольєр. Я думаю, що за незнання закону є штраф – дайте нам штраф, ми згодні платити”, – пояснив представник власниці бази відпочинку Юрій Федорчук.

Зоологи пояснюють, якщо у зимовий період ведмедям не дають спокійно залягти у сплячку – вони стають агресивними.

“Тут до умов немає відношення, це звичайна поведінка хижака. Те що ніби виглядало, що він спить, це ні про що абсолютно не говорить. Враховуючи те, що він знаходиться у вольєрі, то от ці от відвідини людей, які приходять на нього подивитися. Насправді це він ними цікавиться і це для нього в певній мірі забавка. Він сидить і вичікує моменти, коли роззяви, необережні люди наблизяться на таку відстань, що він зможе їх налякати”, – пояснює директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

“Бурий ведмідь відноситься до червонокнижних тварин і якщо людина зробила вибір утримувати цю червонокнижну тварину, вони повинні мати дозвіл на утримання, ветеринарні документи”, – зауважує керівник служби догляду за тваринами притулку “Домажир” Наталя Галайко.

Катерина каже – писатиме заяву в правоохоронні органи. Водночас власники бази запевняють – готові допомагати постраждалій грішми і навіть віддати бурого, якщо з’являться охочі його забрати.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою