Для малозабезпечених людей у Львові влаштували різдвяну роздачу подарунків

logo


Щоб радість Різдва завітала до кожного у Львові біля Порохової вежі влаштували різдвяне святкування для бідних та малозабезпечених верств населення.

Провела його спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя».

Кілька сотень людей прийшли щоб отримати гарячу їжу та святкові різдвяні пакети.

Очікуючи в черзі вони колядували та раділи Різдву.

 «Кожного року ми проводимо різдвяні вечері для цих людей. Але цього року, через карантинні обмеження, ми цього зробити не могли. Тому вирішили провести святкування Різдва у такому форматі. Кожного четверга «Оселя» влаштовує роздачу гарячої їжі людям. Різдво припало саме на четвер, тому крім гарячої їжі ми вручаємо людям ще й різдвяні пакети. Хотілось, щоб більше спонсорів долучилося до цієї ініціативи, адже люди хочуть їсти завжди, а не лише на свята чи у певні дні», – розповів священик Олег Жаровський, який займається проблемами безхатченків в «Емаус-Оселя».

У пакетах люди отримували традиційні різдвяні страви та солодощі.

Понад три сотні таких пакетів «Оселя» зробила власними зусиллями та з допомогою спонсорів, які долучилися до цієї ініціативи.

Довідка «Дня»

Міжнародний рух «Емаус» був заснований у Франції в 1949 році. Тоді французький священик Абе П’єр, який також був депутатом, купив будинок біля Парижу і заснував там першу спільноту, членами якої стали люди, що з різних причини опинилися на узбіччі суспільства. Сьогодні рух «Емаус» – це 350 організацій у 37 країнах світу. Ці організації займаються господарською діяльністю з людьми, які пережили досвід соціального виключення, щоб забезпечити їх основні права і через спільну дію продемонструвати, що є гідні альтернативи несправедливості.

Павло ПАЛАМАРЧУК, «День», Львів