Для оранжереї у Стрийському парку придбають нові екзотичні рослини

logo


«З 2005 по 2015 рік вона просто стояла, гнила. Якщо би її не почали ремонтувати, вона би зігнила повністю, ті металеві конструкції впали би, і відновлення тоді би коштувало значно дорожче», – вважає Андрій Галушка.

Як зауважив посадовець, 2015 року управління екології виступило з ініціативою ремонту оранжереї, забезпечило розробку самої проектної документації, і в 2015-2016 роках були проведені роботи з її відновлення: аби покращити теплозбереження, однотонне скло замінили склопакетами, встановили твердопаливні котли, є паливо до них, у приміщенні відновили невеликий басейн з фонтанчиком.

У 2016 році здійснили першу закупівлю рослин. З 95 тисяч гривень, які були у розпорядженні, освоїли лише 30 тисяч.

«Виявляється, не так просто постачати рідкісні рослини в короткі терміни. І питання – де їх взяти, як їх поставити, питання доставки і питання пошуку — це є досить тривалий процес», – пояснив Андрій Галушка.

Як запевнив посадовець, цьогоріч на 65 тисяч гривень залишку оголосили тендери на закупівлю рослин, у системі Prozorro. Ніхто не зголосився.

«У такому випадку, закон нам дозволяє йти на переговори з тими чи іншими підприємцями, які займаються цією сферою. На сьогодні ми вже маємо потенційного продавця рослин, які ми хочемо закупити. Вирішується питання підпису угоди», – розповів посадовець.