До Львова прийшло відоме естонське таксі

logo


Окрім звичайних автівок, Bolt пропонує пасажирам електромобілі, а згодом планує впровадити оренду електроскутерів

Сьогодні, 14 березня, у Львові запрацював сервіс замовлення таксі Bolt. Це естонська компанія, що протягом шести років успішно працює на ринках 30-ти країн на різних континентах. Регіональний менеджер Bolt Тарас Потічний розповів Tvoemisto.tv, у чому полягає філософія сервісу та що він пропонує львів’янам.

Швидкість та екологія

Стартап з’явився шість років тому в Естонії під назвою Taxify. Поступово він вийшов на ринки інших країн Європи та навіть дістався до Африки. Торік компанія почала працювати в Києві та Харкові, а тепер виходить на дороги Львова. Напередодні відбувся ребрендинг компанії, що отримала нову назву – Bolt.

«Bolt – це з англійської блискавка: енергія, швидкість. Ребрендинг зумовлений зміною підходу до міських поїздок. Ідеться вже не лише про традиційне таксі. В Африці, наприклад, у нас є бода-бода – перевезення на мотоциклах, бо там вулиці надто завантажені для комфортного пересування автівкою. В Парижі ми запустили оренду електросамокатів. Протягом наступних місяців ми плануємо й інші тестові запуски нових сервісів в різних містах. Тож прив’язка суто до таксі вже не актуальна», – розповідає Тарас Потічний.

Нова назва, додає регіональний менеджер компанії, характеризує можливість швидко й ефективно пересуватись містом різними видами транспорту і вказує на те, що за електротранспортом –  майбутнє.

У Львові, каже Тарас Потічний, до співпраці з компанією зголосились тисячі водіїв. Частина з них мають електромобілі. Після кількох тижнів роботи Bolt проаналізує їхню сталу кількість і попит і, можливо, виділить в окрему категорію. Наразі сервіс пропонує дві категорії автівок: Bolt – стандарт та комфорт.

Один додаток для всіх

«Ми не могли оминути Львів – це велике місто, туристична перлина України, до якої подорожують наші клієнти з інших міст та країн. Тепер вони зможуть користуватись нашим сервісом і у Львові з тим додатком, що у них вже встановлений. Нові користувачі можуть завантажити додаток Bolt на Google Play чи Apple Store – це займає кілька секунд, авторизація – два кроки», – розповідає Тарас Потічний.

Додаток зручний у користуванні практично для будь-кого, адже потрібно лише вказати свій номер телефону та електронну пошту, а тоді ввести на карті місце, куди вам потрібно дістатись. Додаток проінформує, скільки коштуватиме поїздка, де є найближча машина та через скільки часу водій приїде за вами. Оплатити поїздку можна як готівкою, так і за допомогою банківської картки – якщо прив’язати її до свого профілю, гроші стягуватимуться автоматично.

«Це просто і для більш старших людей – наших мам і бабусь, які час від часу користуються послугами таксі. Додаток допомагає уникати непотрібних дзвінків, очікування та незрозумілих розмов з водієм про те, що вам ще треба кудись підійти. Це полегшує життя», – каже менеджер.

Зараз, зазначає Тарас Потічний, розробники працюють над тим, аби зробити додаток Bolt доступним для людей з вадами зору – це є одним з пріоритетів компанії. Окрім того, у Польщі компанія нещодавно запровадила категорію автівок для людей з інвалідністю. Зараз це тестують в Києві, а згодом випробують і у Львові.

Ціни і бонуси

На початку роботи сервісу львів’яни та гості міста, які завантажать додаток, отримають промо-код, що здешевить поїздку до 50%.

«Ціна буде одним з визначальних факторів для пасажира. Кожен клієнт зможе перевірити це на одній із своїх стандартних поїздок – на роботу, на навчання тощо. В кожного будуть персональні промокоди», – додає Тарас Потічний.

Він зазначає, що компанія у своїх тарифах не відштовхується від вартості кілометру, адже це вже застарілий і неактуальний метод.

«Ціна формується залежно від того, звідки і куди ви їдете, в який час, якою машиною, наскільки великий попит за цим напрямком. Є багато більш об’єктивних критеріїв, аніж кількість кілометрів. Тому ми рекомендуємо дізнаватись ціну просто відкривши додаток і вказавши, куди ви їдете. Перевірте, чи це справді дешевше», – каже регіональний менеджер Bolt.

Більшість пасажирів Bolt – це люди віком до 35 років, хоча через низьку ціну, особливо на початку, сервісом користуються і багато студентів. Для компанії з кількох людей це може вийти дешевше, аніж громадський транспорт.

Водії

«95% наших водіїв не слухають шансон або вимикають його одразу на ваше прохання», – каже Тарас Потічний.

Він зазначає, що для того, аби співпрацювати із сервісом, потрібно добре кермувати автівкою, знати правила дорожнього руху та бути хорошою людиною. Перед тим, як вводити водіїв в систему, перевіряється технічний стан автомобілів, документи на них тощо.

«Працює і рейтинг від пасажирів, що допомагає оцінити реальний рівень якості водія. Звичайно, ми не можемо заздалегідь знати, чи не буде водій порушувати правила дорожнього руху, чи будуть в нього справні паски безпеки, чи буде у нього завжди чисто в салоні. Але це знатиме пасажир, який по завершенні поїздки залишить свою оцінку, напише коментар і повідомить інших пасажирів та нас, чи все в порядку. Відтак, інші пасажири зможуть вирішувати, чи приймати цього водія на своє замовлення», – розповідає Тарас Потічний.

Він додає, що у випадку вкрай низького рейтингу, профіль водія заблокують і він не зможе працювати.

«Ми даємо можливість багатьом, а потім ретельно контролюємо якість послуг», – каже регіональний керівник Bolt.

З компанією співпрацюють як водії, постійно задіяні в сервісі таксі, так і ті, які у вільний час чи дорогою з роботи додому підвозять інших людей. Тарас Потічний зазначає, що і сам часом бере попутників, і його друзі також. Для когось це цікаво з фінансової точки зору – компенсувати витрати на бензин, а для когось – з точки зору екології.

«Навіщо в заторі стояти сотні машин, в кожній з яких по одній людині, чому не підвезти когось по дорозі? Така філософія»,– каже Тарас Потічний.

За його словами, разом з Bolt водії мають більші можливості для заробітку. Окрім того, вони можуть обирати замовлення і визначати їхню кількість. У компанії є не лише підтримка клієнтів, а й центр підтримки водіїв, де їм можуть пояснити, як діяти в тій чи тій ситуації.

«Однією із ключових відмінностей Bolt від конкурентів є краще ставлення до водіїв. Ми віримо, що це відображається безпосередньо на якості послуг, що отримують пасажири. Кияни та харків’яни вже мали можливість оцінити підхід до роботи Bolt, а тепер настала черга львів’ян», ― коментує регіональний менеджер Bolt в Україні Тарас Потічний.

Оцінити роботу водіїв допомагає не лише рейтинг від пасажирів, а й те, що усі працівники компанії активно користуються послугами Bolt і є свого роду «таємними покупцями».

«Друзі і родичі можуть навіть швидше повідомити, що щось не так, ніж оцінка з’явиться в рейтингу», – кажуть в компанії.

Майбутнє міських перевезень

Зараз Bolt розглядає можливість запуску в Україні сервісу оренди електросамокатів, як це вже зробили в Парижі. Окремим сервісом також має стати доставка їжі, що користується популярністю на ринку.

«Ми думаємо також про карпулінг – можливість однією автівкою підвозити людей за значно меншою ціною. Це як таксі-маршрутка, що є дуже популярним сервісом на багатьох ринках. Місія компанії – глобально змінювати підхід до пересування містом і зробити мобільним кожного», – каже Тарас Потічний.

Завантажити додаток Bolt можна у Google Play або в Apple Store.

Партнерська публікація