До Львова приїхав відомий французький клоун

logo


Фото: Анастасія Смольєнко

У межах Міжнародного театрального фестивалю “Золотий Лев” до Львова приїхав комедійний французький актор Пет Белланд, щоб подарувати усмішки та задокументувати емоції українців у фото.

Про це Укрінформуповідомила директорка фестивалю “Золотий Лев” Ксенія Федоришин.

Фото: Анастасія Смольєнко

“В нас є дуже цікавий учасник фестивалю Пет Белланд ізФранції. Це актор комічного жанру, який хоче додати трішки усмішок та позитивних емоцій в життя українців. Він дуже відомий на всіх світових фестивалях. А основа його роботи – незапланованість. Це не дійство, на яке потрібно прийти, щоб щось побачити, а все відбувається зненацька, і клоун постійно імпровізує”, – розповіла Федоришин.

Белланд упродовж чотирьох годин у суботу та неділю ходить по Львову і працює з людьми індивідуально. Його персональнийфотограф Джеф Ребілло знімає емоції людей.

Фото:Анастасія Смольєнко

“Ми після того зробимо фотовиставку львів’ян та гостей міста, всіх тих, кого він зустріне”, – додала організаторка “Золотого Лева”.

З 2015 року Джеф Ребілло супроводжує мовчазного клоуна Пета Белланда в зарубіжних країнах із їхнім спільним фотодокументальним проєктом під назвою KlownKonzept.

Фото: Анастасія Смольєнко

Фото: Анастасія Смольєнко

Довідка

У Львові з 5 по 10 жовтня проходить34-й Міжнародний театральний фестиваль “Золотий лев”. Участь у ньому беруть театри з Києва, Хмельницького, Вінниці, Сум, Кропивницького, Херсона, Луганська, Чернігова, Львова, а також Чехії і Франції та Данії. Загалом відбудеться понад 20 подій.

“На цьогорічному фестивалі ми хочемо представити театри з Києва, Хмельницького, Вінниці, Сум, Кропивницького, Херсона, Луганська, Чернігова, львівські, звичайно, також долучилися, є ще театри зЧехії і Франції та Данії. Загалом у нас відбудеться понад 20 подій. Відкриваємо ми наш 34-й фестиваль традиційним парадом акторів на ходулях. Цього року через війну, не буде масового параду, який так люблять львів’яни та туристи. Але дякуємо ЗСУ, що нам вдається, локально в театрах провести вистави, бо наше гасло – це “Театр – мистецтво нескорених””, – розповіла організаторка фестивалю Ксенія Федоришин.

Сценічні вистави відбуватимуться у львівських театрах “Воскресіння”,ім. Леся Курбаса, ім. Марії Заньковецької, Першому театрі. Уперше цього року до фестивалю долучилися театр “ОКО” та Львівський театр ляльок. Програма включає, як вистави, так і додаткові атракції.

Упродовж всього фестивалю в театрі “Воскресіння” діятиме український павільйон Паризького квадрієнале сценографії 2023 “Сад живих речей” від провідних сценографів України.

Фестиваль “Золотий Лев – 2023” відбувається за підтримки Українського культурного фонду, управління культури Львівськоїміської ради, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що шоста Національна премія кінокритиків “Кіноколо” оголосила претендентів на отримання нагород: 12 жовтня відбудеться церемонія нагородження переможців.

Як писала Рубрика, український Оскарівський Комітет обрав фільм, який представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на премію “Оскар” у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. Це документальна стрічка Мстислава Чернова “20 днів уМаріуполі”.