Дорога на Золочів має стати частиною європейського автобану між Балтикою і Чорним морем

logo


Ще на початку весни дорога на Золочів нагадувала радше екстремальний шлях, аніж трасу державного значення. Та за неповний місяць робіт вже відремонтували понад 20 кілометрів із 50 запланованих.

«Передбачено фрезерування попереднє покриття існуючого, влаштування основи, укріпленої цементом, товщиною 18 сантиметрів та влаштування двох шарів асфальтобетону загальною товщиною 15 сантиметрів», ― розповів заступник головного інженера компанії-підрядника Валерій Вакарчук.

Як тривають роботи ― приїхав подивитися міністр інфраструктури. Каже, цей шлях дуже важливий, бо в перспективі має з’єднати Балтику та Чорне море.

«Далі будемо працювати спільно з Єврокомісією та урядом Республіки Польща для того, щоби отримати додаткове фінансування, щоби облаштувати повноцінний автобан європейського зразка, який проходитиме власне і тут в цьому місці», ― наголосив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Ділянку з Винників до Золочева обіцяють закінчити до липня, а от чи продовжать найближчим часом ремонт у бік Тернополя, наразі невідомо. Загалом на Львівщині мають плани цьогоріч відремонтувати приблизно 500 кілометрів доріг. Вже зараз роботи тривають на десятьох шляхопроводах.

«Це дороги і державного значення, і місцевого. Це і Золочівський район, Кам’янка-Бузький район, Дрогобицький район, в Пустомитівському районі. Ми бачимо, що близько 2 мільярдів гривень буде інвестовано в дорожнє господарство Львівської області», ― наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Зокрема, 100 мільйонів гривень, які Україна отримала як позику від уряду Польщі, мають витратити на покращення сполучення з кордоном. Щоправда, де саме ремонтуватимуть ― ще визначаються.