Дрогобич на ретролистівках

logo
148308_drogobich_na_retrolistivkah.jpeg


Місто Дрогобич знаходиться в Львівській області. Той хто там побував із впевненістю скаже, що це дуже красиве старовинне місто з історичними будівлями, пам’ятниками архітектури та класичною ринковою площею.

До наших часів дійшло багато старих світлин та листівок із зображенням забудови Дрогобича, яка не дарма так приваблює туристів.

Не лише гостей, а й його мешканців завжди цікавило походження цікавої назви міста. За найпошіренішою версією, біля соляного джерела в передгір’ї Карпат існувало поселення Бич, мешканці якого продавали з давніх-давен сіль. Проте після руйнівного нападу кочовиків-половців, десь орієнтовно в ХІ столітті, місто було спалене. Через якись час, жителі відновили місто і назвали його Другий бич (що з часом стало Дрогобич).

У XIX столітті Дрогобич був відомим центром солеваріння, але тоді там також активно починає розвиватись нафтопереробка, адже на околицях міста виявили свого часу  великі поклади нафтопродуктів та озокериту.

У 1788 р. у місті вперше у Європі почали використовувати для освітлення нафтові ліхтарі. В 1817 році військові казарми і солеварні Дрогобича вперше в Європі освітлювали гасом. В 1822 році першу нафтову лампу було встановлено перед ратушею, а у 1836 році розпочато освітлення міських вулиць.

Після швидкої забудови Дрогобича кам’яними будівлями він набув цілком європейського вигляду, що ми бачимо на листівках початку ХХ століття. Тут тісно переплелися різні стилі — від готичного, ренесансного, барокового, класичного — до еклектичного і модерного.

Великої шкоди та руйнувань місту і околицям завдала Перша світова війна. Крім того російські війська при своєму відступі вивезли навіть обладнання нафтопереробного заводу, а запаси нафтопродуктів вилили зі сховищ.

null

null

null

null

null

null

null

null

null

Джерело: https://polona.pl


А поділитися?