«Дударику» – 49. Як хорова капела відзначила свій День народження

logo


Хорова капела «Дударик» святкує своє 49-річчя. З цієї нагоди у Храмі святого Лазаря у Львові відбулась Божественна Літургія за участю зведеного хору хлопчиків капели. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Хорову частину Літургії за здоров’я дітей усього світу вихованці «Дударика» виконали самостійно, без дорослих наставників.

За 49 років концертної діяльності капела здійснила понад тисяч тисячі концертів у найпрестижніших концертних залах України та світу. В репертуарі капели понад 2000 творів на 20 мовах. Сьогодні «Дударик» налічує понад 300 капелян від 5-річного віку і до 50-річних співаків.

«Дударик» презентував українське мистецтво у 25 державах, серед яких Австрія, Бельгія, Білорусь, Ватикан, Грузія, Естонія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща тощо. Щороку капела здійснює понад 100 концертних виступів у найрізноманітніших локаціях: сільські церкви, народні доми, геріатричні пансіонати, сиротинці, школи, підприємства, філармонії, театри опери та балету в Україні і за кордоном, катедральні собори.

Пам’ятними датами в життєписі капели є концертні програми до закриття ЧАЕС (Київ 2000 р.), концерт на запрошення ЮНЕСКО у Notre Dame de Pari (Париж 1996 р.), сольний концерт у Carnegie Hall (New York 1990 р.), концерт на відзначення роковин Голодомору у Європарламенті (Брюсель 2006 р.), гастрольний тур Америкою – 53 концерти (1990 р.), концертний тур Польщею із програмою «Шевченко Revolution» – 9 концертів (2019 р.).

Засновником і впродовж 45-ти років незмінним художнім керівником капели був Микола Кацал – народний артист України, Почесний громадянин Львова, засновник і директор першої в Україні хорової школи «Дударик».

Від 2007 року капелою керує Дмитро Кацал – автор і постановник програм, композитор, аранжувальник, продюсер проектів, засновник та керівник МО «Дударик-назавжди», Голова Львівського християнського екуменічного братства, заслужений діяч мистецтв України.

Зазначимо, нещодавно президент України надав хоровій капелі «Дударик» національний статус.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛОДА