Дві львівські компанії оштрафували за змову на тендерах 2016 року щодо ремонту парків

logo


У львівському відділенні АМКУ завершився розгляд справи щодо змови компаній під час торгів на ремонти у двох львівських парках у 2016 році. ТОВ «БК Комплекс-Про» та ПП «Будформат» визнали винними у порушенні законодавства про захист економічної конкуренції та оштрафували загалом на 272 тис. грн.

Рішення адмінколегії львівського відділення АМКУ у цій справі опублікували 1 вересня. Відповідно до нього, кожну з компаній оштрафували на 134 тис. грн. Ці компанії у 2016 році брали участь у закупівлі щодо капітального ремонту парку «Залізна Вода» за 2,74 млн грн та у закупівлі на поточний ремонт садово-паркової доріжки у парку «Високий Замок» від вул. Ужгородської до будинку садівника за 1,26 млн грн.

Журналісти антикорупційного видання «Наші гроші. Львів» виявили, що в єдиному держреєстрі юридичних осіб та фізосіб ці компанії подали один і той же номер мобільного телефону для контактів. Далі з’ясувалося, що директор «БК Комплекс-Про» Володимир Гончар був першим співзасновником «Будформату».

Тим часом представники АМКУ встановили, що документи цих компаній, подані для участі у торгах, є ідентичними за формою та змістом. Крім цього, між компаніями існували ділові та господарські стосунки, вони отримували витяги з ЄДР в один день та використовують однакову електронну пошту та поштову адресу: Львів, вул. Шота Руставелі, 7, офіс 305.

Рішення львівського відділення АМКУ, окрім штрафів, означає для компаній-змовниць заборону брати участі у публічних закупівлях упродовж наступних трьох років.

За даними аналітичної системи YouControl, власницею ТОВ «БК Комплекс-Про» є Віра Гончар, а директором Володимир Гончар. Натомість власники та директори ПП «Будформат» уже кілька разів змінювалися. На сьогодні фірма належить львів’янці Олександрі Володимирівні Коваль, яка й керує нею.