Дві мінімалки за три батареї: львів’янину нарахували шалену суму за опалення

logo


Львів’янину нарахували 6 тисяч 300 гривень за місяць опалення. І це за однокімнатну квартиру! Від таких платіжок і серце може зупинитися. У “Львівтеплоенерго” переконують: це не помилка і за послугу таки доведеться сплатити. У разі несплати погрожують судом та арештом майна, пише газета “Експрес”.

Львів”янин Андрій Занько знайшов у своїй поштовій скринці квитанцію за грудень від “Львівтеплоенерго”. І побачив, що за

опалення 50 квадратних метрів (однокімнатна квартира, у якій стоїть три батареї) йому нарахували понад шість тисяч гривень!

Чоловік подумав, що суму вказали помилково, і звернувся до підприємтва по роз’яснення. Проте платіжка з астрономічною сумою таки виявилася дійсною.

У “Львівтеплоенерго” нам навіть назвали, якими документами керуються, коли виставляють людям такі суми за тепло.

“Ми керуємося наказом №359 від 31 жовтня 2006 року Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального

господарства, яким було затверджено методику розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення”, — каже Ганна Пищула, речниця “Львівтеплоенерго”.

За її словами, у будинку Андрія Занька є загальнобудинковий лічильник. Крім того, у 48 із 54 квартир цього будинку встановлено ще поквартирні лічильники. Виходить, що у шістьох квартирах лічильників немає.

“У такому випадку нарахування за тепло відбувається так: від показів загальнобудинкового лічильника віднімають покази

поквартирних і те, що залишається, пропорційно до площі помешкання розподіляють між тими квартирами, у яких немає

лічильника, — каже Ганна Пищула. — У цього чоловіка лічильника не було, тож на нього “впало” навантаження оплати за місця загального користування”.

Тож виходить так: не маєш лічильника — плати за інших. Адже якби в будинку всі мали встановлені лічильники, то різницю між загальнобудинковими показами і поквартирними розподілили б між усіма мешканцями.

Громадські активісти таку систему нарахування називають шахрайською. “Усі постанови Кабміну у сфері теплопостачання переважно хто лобіює? Представники теплопідприємств, і про людей тоді ніхто не думає, — каже представник ГО “Вартові Закону” Олексій Вєренцов. — Це вже давно зрозуміло. А цей випадок із платіжкою на 6300 гривень якраз дуже яскраво демонструє неправдивість та помилковість системи нарахування, яку потрібно змінювати!”

Юлія ГОЛОДРИГА, Оля ПІЛІЩУК