Дві офіцерські фірми розіграли тендер від Інституту судових експертиз на закупівлю обладнання з кібербезпеки

logo
151597_dvi_oficerski_firmi_rozigrali_tender_vid_.jpeg


cyber 810x540Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз 17 листопада підписав договір з київським ТОВ «Епос» на закупівлю програмно-апаратних комплексів для проведення експертиз та досліджень в галузі цифрової безпеки на загальну суму 658 тис. грн. Про це стало відомо із сайту публічних закупівель Prozorro, пишуть “Наші гроші. Львів”.

Інститут провів торги за двома лотами та придбав апаратний комплекс UFED Touch 2 за 549 тис. грн та програмне забезпечення X-Ways Forensics за 119 тис. грн. Це обладнання призначене для вилучення даних з цифрових пристроїв в обхід захисних паролів.

Участь у торгах взяли лише дві компанії: ТОВ «Епос» та ТОВ «І-Тема». Пропозиція переможця в обох лотах відрізнялась від ціни конкурента лише на 1 тис. грн та 300 грн відповідно.

В процесі аукціону учасники не торгувались та не зменшували ціну. Але не лише це зробило аукціон формальним, адже за даними налітичної платформи Youcontrol, кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Епос» є Богдан Пенюк (33%), Юрій Рудаков (33%) та Сергій Чеховський (34%). Ці ж особи у тому ж співвідношенні власності статутних внесків є засновниками ТОВ «І-Тема», яке виступило конкурентом на торгах. Тобто обидві фірми належать одним і тим власникам.

ТОВ «Епос» позиціонує себе як підприємство офіцерів запасу – у його витоків стояли лише люди з військовим минулим.

Згідно з п.16 ст.1  Закону України «Про публічні закупівлі», пов’язаними є особи, які мають понад 25% статутного капіталу учасника процедури, а тому комітет забов’язаний відхилити пропозиції цих учасників і, відповідно, через відсутність інших компаній на торгах, скасувати цю закупівлю.

Крім того, ТОВ «Епос» фігурує у низці кримінальних проваджень. Служба безпеки України підозрює, що ТОВ «Епос»  було одним із підприємств, через які державне підприємство «Українські спеціальні системи» вивело понад 112 млн грн державних коштів з метою їх привласнення чи розтрати, а також фірма проходить в справі про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Варто зазначити, що в серпні 2017 року Управління Служби безпеки України у Львівській області теж придбало обладнання у ТОВ «Епос» на суму в 500 тис. грн. Тоді єдиним конкурентом на торгах також було ТОВ «І-Тема».


А поділитися?