Е-свято наближається. Хто першим випробує валідатори у львівському транспорті

logo


Із 13 січня у громадському транспорті Львова тестово запрацює електронний квиток “ЛеоКарт”. Першими роботу системи, валідаторів випробують пільгові категорії населення, які, за чинним законодавством та ухвалами Львівської міської ради, мають право на безкоштовний проїзд.

Е-квиток і валідатори: як користуватися

Щоб скористатися правом на безкоштовний проїзд, представники пільгових категорій валідуватимуть «ЛеоКарт». Щоправда, із близько 200 тисяч пільговиків, що зареєстровані на території Львівської МГ, тільки половина подала документи на реєстрацію е-квитка. Отримали – лише 10 тисяч осіб. Тож наразі паралельно діятиме і стара-добра система: покажи посвідчення водієві.

За словами директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олега Забарила, місто вже має можливість видавати 5 тисяч карток щодня. Тож до кінця зими планують забезпечити «ЛеоКартами» всіх пільговиків, які подали заявки на їх отримання.

«Наше завдання – впродовж січня-лютого максимально видати всім, хто звертається, транспортні картки. Таким чином, щоб вже з березня ми могли повністю відмовитися від пенсійних посвідчень», – прокоментував він.

Чи вдасться організувати такий ритм видачі транспортних карток, не відомо. Адже тим щасливцям,  які вже стали власниками «ЛеоаКартів», після подачі заявки довелося чекати понад пів року. А багато хто й досі в очікуванні.

«Мені аж через 8 місяців прийшло повідомлення, що картка готова. Хоча спочатку говорили, що чекати треба буде від трьох до шести місяців», – розповіла  “Правді. Наживо” (щобудня о 19:00 на NTA) львів’янка Олександра, яка прийшла до центру видачі «ЛеоКарт».

І, схоже, що їй справді пощастило. Інша мешканка Львова Леся розповіла, що заявку подала ще в січні торік – наразі жодного результату.

«Я особисто подала документи ще в березні. І ще нічого не отримала. Мама в січні – то тільки зараз прийшло повідомлення, що є е-квиток для неї», – додає львів’янка Любов.

При видачі «ЛеоКарта» мешканцям одразу вручають й інструкцію-пам’ятку, як користуватися е-квитком, проводити валідацію. Бо хоч валідатори встановили у громадському транспорті ще восени, інформації, як вони працюють, – обмаль. Наприклад, на сайті Львівської міської ради за два дні до початку першого етапу роботи е-квитка, знайти такий інструктаж не вдалося. Нема інформаційних пам’яток і в самих автобусах-тролейбусах.

Пасажири пільгових категорій матимуть право на 60 безкоштовних поїздок на місяць. За інші доведеться платити за звичним тарифом – 10 грн за квиток.

На даний час валідаторами облаштовані 780 одиниць громадського транспорту. Це, як стверджують у Львівській міській раді, майже 100% рухомого складу.

«Це і валідатори, і консоль водія, і принтер для друку разових квитків, які можна буде придбати у водія», – пояснює директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк.

Стосовно пасажирів без пільг, то, за найбільш оптимістичними прогнозами, е-квиток для них запрацює з березня. З початком другого етапу мають увійти в дію і нові тарифи на проїзд. Їх виконком ЛМР затвердив 31 грудня 2021 року.

Ціни на проїзд при е-квитку

Вартість разового електронного квитка на одну поїздку з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин становитиме нинішні 10 гривень. Вартість перевезення одного місця багажу – теж 10 гривень, разовий квиток, придбаний у водія, без можливості пересадки, коштуватиме 15 гривень. Штраф за незареєстрований проїзд – 200 гривень.

Вартість проїзного абонемента:

на 30 днів – 420 грн;
на 90 днів – 1 200 грн;
 на 180 днів – 2 200 грн;
 річний – 3 650 грн.

Абонемент для студентів на 30 днів за наявності персоналізованої транспортної картки «ЛеоКарт» коштуватиме 210 грн, на 180 днів – 1100 грн. Учні користуватимуться громадським транспортом без обмежень.

Вартість туристичних абонементів:

на 1 день – 35 грн;
на  2 дні – 60 грн;
на 3 дні – 80 грн;
на 7 днів – 200 грн.

Відповідно до рішення виконкому, тарифи на транспортну роботу з перевезення пасажирів будуть такими: автобус великої місткості – не менше 80 місць – 48 грн. за 1 автобусо-кілометр; автобус малої місткості – не менше 35 місць – 29 грн. за 1 автобусо-кілометр; трамвай – 82 грн. за 1 вагоно-кілометр та тролейбус – 72 грн. за 1 тролейбусо-кілометр.

Рішення набирає чинності з 13 січня цього року, але не раніше початку функціонування автоматизованої системи оплати проїзду у пасажирському транспорті.

«Цією нормою ми хочемо стимулювати пасажирів в подальшому використовувати безготівковий розрахунок, який є «серцем» електронного квитка, і далі, можливо, будемо взагалі відмовлятися від готівкового розрахунку, бо безготівковий розрахунок – це ключовий момент у впровадженні е-квитка», – пояснював наприкінці 2021 року Олег Забарило.

Зазначимо, що першу робочу групу із провадження е-квитка у Львові розпорядженням міського голови Андрія Садового створили ще у 2014 році. А у 2016-ому депутати підтримали кредит від ЄБРР у розмірі 10 млн євро на запуск електронного квитка з пільговим періодом на три роки. У 2018 році мер Львова обіцяв, що система е-квитка запрацює у 2019 році. Надалі терміни лише зсувалися. Зрештою, і зараз у міській раді жоден посадовець не зможе відповісти, коли е-квиток сповна запрацює у місті.

Більше про е-квиток по-львівськи дивіться сьогодні, 11 січня, о 19:15 у проєкті “Народне Толк-Шоу” на NTA.

Олеся Головач

Фото: Zaxid.net

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0